فونیکسریمکسبهتام

تعویق برنامه خودروساز ویتنامی در آمریکا

عصر خودرو- وین ‌فست، سازنده خودروهای برقی ویتنامی، راه‌اندازی کارخانه چهارمیلیارددلاری خود در کارولینای شمالی را تا سال ۲۰۲۸ به تعویق انداخته و پیش‌بینی تحویل در سال جاری را به دلیل عدم‌قطعیت در بازار جهانی خودروهای برقی، ۲۰هزار دستگاه کاهش داده است.

تعویق برنامه خودروساز ویتنامی در آمریکا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، وین‌فست که توسط ثروتمندترین مرد ویتنام، فام نات وانگ، در سال 2017 تاسیس شد و در سال 2022 به ساخت وسایل نقلیه تمام‌برقی روی آورد، اعلام کرد 80هزار وسیله نقلیه در سال جاری تحویل خواهد داد که کمتر از 100هزار مورد برنامه‌ریزی اولیه بود.

  فروش این شرکت در سه‌ماهه دوم در مقایسه با دوره سه‌ماهه قبل، 24درصد افزایش یافت و به حدود 12هزار دستگاه رسید. در مجموع، وین‌فست در نیمه اول سال جاری 21هزار و 747دستگاه خودرو فروخت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 92درصد افزایش داشت، اما حدود یک‌چهارم پیش‌بینی سالانه بود.

  وین‌فست در بیانیه‌ای گفت نتایج تحویل سه‌ماهه دوم دلگرم‌کننده بود، اما بادهای معکوس اقتصادی و عدم قطعیت‌ها در اقتصادهای کلان مختلف، چشم‌انداز محتاطانه‌تری را برای بقیه سال می‌طلبد.

  این سازنده خودروهای برقی همچنان انتظار رشد فروش قوی در نیمه دوم سال را دارد که ناشی از طیف محصولات متنوع و گسترش در مناطق کلیدی، از جمله بازارهای جدید در آسیاست. وین‌فست در بیانیه خود گفت که راه‌اندازی کارخانه‌اش در کارولینای شمالی را تا سال 2028 به تعویق می‌اندازد.

  وین‌فست در سال 2022 اعلام کرده بود که یک کارخانه تولید خودروهای برقی و باتری در ایالات‌متحده با ظرفیت تولید سالانه 150هزار وسیله نقلیه می‌سازد تا از تلاش‌های دولت بایدن برای تصویب یارانه خودروهای برقی ساخت آمریکا استفاده کند.

  به گزارش ایسنا از رویترز، با‌این‌حال، تقاضا برای خودروهای برقی در بحبوحه هزینه‌های وام‌گیری بالا و با روی آوردن خریداران به هیبریدی‌های ارزان‌تر، کاهش یافته و بسیاری از خودروسازان را مجبور به ارزیابی مجدد برنامه‌های خود برای کارخانه‌ها و مدل‌های جدید کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتوراکستریم