فونیکسریمکسبهتام

۱۷ هزار خودرو تا اواسط مرداد اسقاط شد

عصر خودرو- رئیس انجمن مراکز اسقاط گفت: از ابتدای سال تا اواسط مردار ۱۷ هزار خودرو در کشور اسقاط شده اند به طوریکه بیشترین اسقاط مربوط به خودرو‌های سبک بوده است.

۱۷ هزار خودرو تا اواسط مرداد اسقاط شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرر» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مشهدی شریف رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو گفت:در واقع با ورود هر خودرو وارداتی یک خودرو باید فرسوده شود به طوریکه  آیین نامه ی جدیدی که هنوز  تصویب نشده  این موضوع الحاق شده است.

  او گفت: طبق آیین نامه مطرح شده  به اعضای هر خودرو وارداتی یک خودرو اسقاط شود،به طور مثال اگر یک کشنده وارد کشور می شود باید یک ‌کشنده دیگر هم از رده خارج شود، اما هنوز این آیین نامه هنوز تصویب نشده است.

  مشهدی شریف گفت: تا زمانی که این آیین نامه تصویب نشده خودروها می توانند با پرداخت 5 درصد خودرو خود را شماره گذاری کنند اگر آیین نامه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده است نیاز به گواهی اسقاط الزامی و اجباری خواهد بود.

  به گفته رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو، از ابتدای سال تا امروز 17 هزار خودرو در کشور اسقاط شده اند به طوریکه بیشتر این اسقاط مربوط به خودرو های سبک و سپس سنگین دیزلی بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط