فونیکسریمکس

با ثبت رکورد بی‌سابقه در ۱۰۰ سال اخیر

ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید

عصر خودرو- سخنگوی صنف جایگاه‌داران کشور می‌گوید در ایام پایانی سال، رشد مصرف بنزین که در صد سال اخیر بی‌سابقه بود، موجب شد ایران در بین کشورهای جهان به رتبه هفتم از لحاظ مصرف روزانه بنزین برسد.

ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، رضا نواز با بیان اینکه افزایش سفرهای نوروزی و پرمصرف بودن خودروها در ایران دو عامل اصلی این رکورد محسوب می‌شود، اظهار کرد: علی رغم رشد بی سابقه مصرف بنزین، با تلاش همه فعالان توزیع سوخت، تا امروز توزیع بنزین پایدار بوده و برخی مشکلات هم در نهایت سرعت و تلاش مدیران کشوری و استانی و صبوری مالکان و پرسنل جایگاه ها حل شده است.

  وی ادامه داد: هفته قبل پیش بینی بالاترین میزان مصرف را داشتیم که محقق شد و امیدواریم مردم تا حد توان در مصرف بنزین مدیریت داشته باشند و بتوانیم بدون مشکل، هفته جاری  را هم پشت سر بگذاریم.

  سخنگوی صنف جایگاهداران کشور تاکید کرد: بیش از 40 هزار نفر مالک و پرسنل جایگاه‌های سوخت در لحظه تحویل سال مشغول فعالیت بوده اند که این مورد جای تشکر و قدردانی دارد.

  به گفته نواز، با توجه به فعالیت شبانه روزی واحد پاسخگویی صنف جایگاههای سوخت در ایام نوروز، مردم و مالکان جایگاههای سوخت می توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تشویق های خود را به شماره  02177522678 داخلی مربوطه اطلاع دهند و مطمئن باشند که رسیدگی میشود.

  به گزارش ایسنا، مصرف بنزین کشور در روز جمعه (چهارم فروردین‌ماه 1402) 110 میلیون و 100 هزار لیتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 0.7 درصد افزایش نشان می‌دهد. میانگین مصرف بنزین کشور از ابتدای سال 1402 تاکنون 113 میلیون و 100 هزار لیتر بوده، همچنین مصرف بنزین کشور در روز چهارم فرودین‌ماه در مقایسه با روز پیش از آن (سوم فروردین 1402) 8.5 درصد کاهش یافته است.

  در روز 29 اسفندماه 1401 و آخرین روز پارسال، بیش از 144 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه در مصرف بنزین کل کشور به شمار می‌آید.

  طی 10 روز پایانی منتهی به سال 1401 به‌طور میانگین 121.8 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 1400 (19 تا 29 اسفندماه 1400) با 106.9 میلیون لیتر، 13.9 درصد افزایش نشان می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط