ریمکس

خدمات شرکت باربری

عصر خودرو- منظور از خدمات شرکت باربری وظایف و مسئولیت‌ های شرکت باربری و اتوبار است. به این معنی که آیا شرکت باربری می‌تواند خدمات متناسب با بار مشتری را ارائه دهد و چه مسئولیت‌هایی نیز برای حمل بار به عهده شرکت باربری است.

خدمات شرکت باربری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، وقتی صحبت از شرکت باربری و خدمات آن به میان می‌آید، عموما به حمل اثاث منزل توسط اتوبارها فکر می‌کنیم؛ درحالی که خدمات باربری تنها شامل اسباب کشی منزل نیست و مواردی همچون ارسال بار بین شهری، باربری شهرستان به تهران، ارسال بار بین المللی و فرامرزی، ارسال خودرو با خودروبر و... نیز جزو خدمات شرکت‌های باربری محسوب می‌شوند.

  منظور از بار نیز تنها اسباب و اثاثیه منزل نیست، بلکه این کلمه طیف وسیعی از محصولات و تولیدات را دربر می‌گیرد که برای انتقال هر یک از جایی به جای دیگر شرایط خاصی لازم است.

  این امر وجه تمایز شرکت‌های باربری با یکدیگر است. برای مثال شرکت باربری همگام بار قادر به ارائه خدمات باربری بین المللی و برون مرزی با وسایل نقلیه مخصوص است یا حتی می‌تواند خدمات حمل خودرو با خودروبر را از تهران به شهرستان و بالعکس به مشتریان خود ارائه دهد. این در حالی است که اتوبارهای بسیاری از شرکت‌های باربری تنها برای حمل بار درون شهری تجهیز شده‌اند.

  مشاهده خدمات شرکت باربری همگام بار

  ارسال بار درون شهری
  ارسال بار درون شهری در تهران و سایر شهرستان‌ها از جمله ابتدایی‌ترین خدمات یک شرکت باربری محسوب می‌شود. حمل اثاث منزل را می‌توان جزو باربری درون شهری به حساب آورد. چراکه اسباب کشی غالبا از محله‌ای به محله دیگر انجام می‌شود.

  البته نمی‌توان ارسال بار درون شهری را به حمل اثاثیه منزل محدود کرد. روزانه انواع بار نظیر میوه، کیف و کفش، مبلمان و ... از نقطه‌ای به نقطه دیگر شهر تهران انتقال داده می‌شوند.

  هر یک از انواع باری که نام بردیم برای جابجایی به شرایط و وسیله نقلیه خاصی نیاز دارند. برای مثال برای حمل لبنیات از نقطه‌ای به نقطه دیگر شهر تهران باید از وسایل نقلیه یخچال دار استفاده کرد.

  حمل اثاث منزل
  همانطورکه گفتیم حمل اثاث منزل عمدتا در دسته باربری درون شهری قرار می‌گیرد. اگرچه ممکن است حمل اثاث منزل در کلان شهری مانند تهران روزی هزاربار توسط شرکت‌های باربری مختلف انجام شود؛ اما این امر جزو اموری است که حتما باید به یک شرکت باربری مجرب سپرده شود.

  چراکه از کارگر تا راننده و وسیله حمل بار در اسباب کشی باید به‌صورت کاملا حرفه‌ای انتخاب شوند تا بر اثر بی‌تجربه بودن کارگران، بار درون وسایل نقلیه به‌گونه‌ای چیده نشود تا هزینه اضافی به صاحب بار تحمیل شود یا راننده در اثر عدم تسلط به دسترسی‌ها و محله‌ها باعث اتلاف وقت در زمان حمل بار شود. به‌علاوه اتوباری که برای اسباب کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید کاملا تجهیز شده باشد تا در هنگام حمل بار، آسیبی به آن وارد نشود.

  ارسال بار بین شهری
  منظور از ارسال بار بین شهری، ارسال بار از تهران به شهرستان یا از شهرستان به تهران است. انواع بارهای ارسالی نیز می‌توانند در دسته‌های متفاوتی مانند اثاثیه منزل، سوخت، لبینات و مواد خوراکی، میوه و سبزیجات و ... قرار بگیرند.

  مشاهده و سفارش خدمات باربری بین شهری

  نوع وسیله نقلیه‌ای که برای ارسال بار بین شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد باید متناسب با بار ارسالی باشد.

  مسافت نیز در ارسال بار بین شهری دخیل است و حتی می‌تواند در نوع وسیله و راننده نیز تاثیر بگذارد. برای مثال اگر اثاثیه منزل را در نظر بگیریم، احتمال آسیب رسیدن به آن حین باربری تهران به شیراز بیشتر از باربری تهران به گیلان است.

  تمام این موارد مسائلی هستند که شرکت حمل بار باید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به بار مشتریان مدنظر بگیرد و برای حفظ سلامت بار چاره اندیشی کند.

  برای مثال خدمات بیمه باربری را به مشتری خود پیشنهاد دهد. بطورکلی شرکت باربری باید با درنظر گرفتن تمام جوانب بهترین خدمات را به مشتری خود ارائه دهد.

  سخن آخر:
  در تمام موارد ارسال بار درون‌شهری، ارسال بار بین‌شهری، ارسال بار بین‌المللی و ارسال بار به نقاط مرزی و ... همواره به استفاده از خدمات یک شرکت باربری معتبر و متعهد تاکید شده است. دلیل این موضوع نیز مشخص است.

  خودروهایی که توسط این شرکت‌ها برای حمل بار مورد استفاده قرار می‌گیرند کاملا برای این کار تجهیز شده‌اند. همچنین از کارگران تا رانندگان شرکت‌های باربری برای حمل و بارگیری انواع بار آموزش داده شده و دارای تجربه هستند.

  همچنین موضوع زمان و هزینه از دیگر عواملی است که سبب تشویق متقاضیان به استفاده از خدمات شرکت باربری خواهد شد؛ چراکه تنها یک شرکت باربری که تجربه، رابطه و امکان حمل بار به‌ویژه حمل بار به نقاط مرزی و فرامرزی را دارد می‌تواند این کار را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت انجام دهد.

  همگام بار یکی از شرکت‌های عضو اتحادیه باربری است که علاوه‌بر خدمات حمل بار درون شهری، حمل اثاثیه منزل و ادارات و حمل بار برون شهری، امور حمل باربین المللی و حمل بار نقاط مرزی را به‌صورت تخصصی و با داشتن تجهیزات و مجوزهای لازم انجام می‌دهد.

  به‌علاوه‌ همان‌طورکه توضیح دادیم همگام بار از جمله شرکت‌های باربری است که به‌صورت تخصصی در زمینه حمل خودرو با خودروبر نیز فعالیت می‌کند از همین رو آماده عقد قراردادهای بلند مدت با شرکت‌های خودروسازی و ... است.

  هزینه حمل بار توسط همگام بار کاملا بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه خواهد شد و خدمات این شرکت باربری شامل تخفیفات قراردادهای بلندمدت و مناسبتی و ... نیز هستند.

  کرمان موتور