ریمکس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن:

تعیین تکلیف شورای رقابت برای عرضه خودرو در بورس، امکان‌پذیر نیست

عصر خودرو- روح‌اله عباسپور گفت: شورای رقابت نمی‌تواند برای عرضه خودرو در بورس قیمت تعیین کند، چراکه اگر اینگونه باشد، طبیعتا باید برای مواد اولیه و قطعات خودرو هم قیمت دستوری تعیین کنند که این موارد برخلاف سیاست‌های اقتصادی است.

تعیین تکلیف شورای رقابت برای عرضه خودرو در بورس، امکان‌پذیر نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، روح‌اله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نامه شورای رقابت به سازمان بورس مبنی بر لغو عرضه برخی از خودروها در بورس کالا گفت: اگر شورای رقابت بخواهد برای عرضه خودرو تعیین تکلیف کرده و برای خودروسازان قیمت دستوری تعیین کند، باید برای مواد اولیه و قطعات خودرو هم قیمت دستوری بگذارد. اینگونه نمی‌شود که خودروسازان با قیمت آزاد مواد اولیه و قطعات خریداری کنند و شورای رقابت برای عرضه و قیمت آن‌ها، سازو کار مشخص کند. این موضوع باعث می‌شود که صنعت خودرو همچون سال‌های قبل دچار آسیب شود.

  سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: ایران یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های خودرو در خاورمیانه محسوب می‌شود و عرضه خودرو در بورس کالا، مزیت‌ بزرگ برای کشور به شمار می‌آید، اما نگرانی عمده ما در صنعت خودرو کیفیت و قیمت است که سازمان بورس باید سازو کاری طراحی کند که با کنترل یا تعادل قیمت، کیفیت را افزایش دهد.
  نماینده مردم قزوین بیان کرد: رشد و استمرار عرضه خودرو در بورس کالا، دست دلالان این حوزه را قطع، سوداگری در این صنعت را حذف و باعث شفافیت معاملات و حمایت از مصرف‌کنندگان می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط