ریمکس

سوزوکی برقی به میدان می‌آید

عصر خودرو- سوزوکی در نمایشگاه خودروی هند کانسپتی از اولین مدل الکتریکی خود رونمایی کرد. این کانسپت که نامش eVX است، قرار است مبنایی برای ساخت مدلی باشد که سال ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد. به گزارش BBC، به جز ظاهر خودرو جزئیات زیادی درباره این شاسی‌بلند الکتریکی منتشر نشده است.

سوزوکی برقی به میدان می‌آید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای قتصاد، سوزوکی می‌گوید باتری خودرو 60 کیلووات‌ساعت است و می‌تواند با هر بار شارژ تا 550کیلومتر حرکت کند. کارخانه همچنین می‌گوید از تجربه‌اش در ساخت خودروهای آفرود در طراحی این مدل استفاده کرده است. از این گفته کارخانه این طور برداشت شده که شاسی‌بلند الکتریکی برای حرکت در جاده‌های ناهموار آماده است.

  سوزوکی برای eVX پلتفرمی طراحی کرده که قرار است مبنای ساخت مدل‌های دیگر الکتریکی این کارخانه هم باشد. این شرکت سال گذشته اعلام کرد بیش از یک‌میلیارد و 200میلیون دلار در ساخت مدل‌های الکتریکی و تولید باتری در هند سرمایه‌گذاری خواهد کرد. سوزوکی از طریق زیرمجموعه‌هایش کارخانه «ماروتی سوزوکی» از بازیگران اصلی صنعت خودروی هند است.

  ماروتی سوزوکی بزرگ‌ترین خودروساز هند است و تا سه سال پیش 51درصد بازار این کشور را در اختیار داشت. اکنون سهم این کارخانه از بازار هند 41درصد است. مدیران ماروتی سوزوکی معتقدند دلیل کاهش سهمشان نداشتن مدل‌های شاسی‌بلند کافی در محصولات کارخانه است.

  این شرکت همزمان با کانسپت الکتریکی eVX، دو مدل شاسی‌بلند جدید هم نمایش داد که یکی از آنها مدل چهاردری از سوزوکی جیمنی است که از مدل‌های محبوب کارخانه در جهان است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط