ریمکس

شورای رقابت:

دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در حال جمع‌بندی است

عصر خودرو- شورای رقابت اعلام کرد، در حال جمع بندی دستورالعمل قیمت گذاری خودرو است.

دستورالعمل قیمت گذاری خودرو در حال جمع‌بندی است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، شورای رقابت در اطلاعیه ای به شرح زیر جزئیات اقدامات مرکز ملی رقابت را برای مدیریت بازار خودرو اعلام کرد:

  1. از ابتدای فعالیت دوره سوم شورا در اردیبهشت 1401 بررسی و پایش بازار خودرو و سیاست‌های مربوطه در دستور کار مرکز ملی رقابت قرار گرفت و با اتمام اعتبار مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و طی جلسات 527، 528 و نهایتاً 533 این شورا، کارگروه خودرو با هدف پایش و پیشنهاد سیاست‌های مربوط به این بازار ایجاد گردید.

  2. جلسات کارگروه خودرو در مرکز ملی رقابت با حضور همه ذینفعان و متخصصان این حوزه به صورت فشرده و فوق العاده تشکیل و در حال بررسی بازار و جمع‌بندی دستورالعمل موضوع بند 5 ماده 58 قانون سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی می‌باشد که در صورت تصویب شورای رقابت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  به گزارش تسنیم، در بند 5 ماده 58 قانون اصل 44 تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری در هر مورد با رعایت مقررات مربوط از وظایف شورای رقابت اعلام شده است.

  3. شورای رقابت انتظار دارد ضمن ملاحظه اختیارات و وظایف قانونی این شورا از اظهارنظرهای غیرمستند و نا دقیق پرهیز نموده و به بهینه شدن تصمیمات شورا کمک شود.

  4. در پایان ابراز امیدواری می‌شود با توجه به شرایط نامناسب اقتصاد کشور از منظر رقابت و ضرورت مداخله جدی شورا در بخش‌های مختلف با هدف توسعه فضای رقابتی و رفع انحصارات و برنامه گسترده شورا در این خصوص در دوره سوم، امید است اصحاب رسانه و صاحب‌نظران اقتصادی ضمن بازتعریف نقش و جایگاه شورای رقابت در نظام حکمرانی کشور به تحقق اهداف شورا در بخش‌های مختلف کمک کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور