ریمکس

طی ۹ ماهه امسال

۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شد

عصر خودرو- طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، بالغ بر ۸۷۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده که سواری‌ها بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و با رشد ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری کامل تولید شده است.

۷۶۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از  ایسنا، پس از بالغ بر شش ماه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش عملکرد صنعتی‌ها و از جمله خودروسازان را منتشر کرده است.

  طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت، از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، بیش از 870 هزار و 525 دستگاه خودرو در کشور تولید شده است. از این میزان، بیشترین تولید سهم خودروهای سواری است. در مدت مذکور سال جاری 760 هزار دستگاه خودرو سواری تولید شده که در مقایسه با تعداد خودروهای سواری در ٩ ماهه سال گذشته (670 هزار دستگاه) افزایش ١٣ درصدی را نشان می‌دهد.

  گفتنی است که آمار تولیدی سال گذشته، شامل خودروهای ناقص نیز بوده است اما در سال جاری 760 هزار دستگاه تولیدی، همگی خودروهای کامل هستند.

  پس از آن بیشترین تیراژ خودرو، در دسته وانت‌هاست که خودروسازان داخلی با افزایش تولید 54 درصدی طی ٩ ماهه امسال نسبت به تولید وانت‌ها در مدت مشابه سال گذشته، از 57 هزار و 720 دستگاه به 88 هزار و 795 دستگاه رسیده است.

  از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه 17 هزار و 150 دستگاه خودرو تولید شده که چهار درصد بیشتر از میزان تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته است. در مجموع 9 ماهه سال 1400 تولید 16 هزار و 449 دستگاه تراکتور ثبت شده است. 

  بالاترین رشد تولید خودروسازان در حوزه ون‌هاست که  360 درصد بیشتر شده و از 55۰ دستگاه تولید شده طی 9 ماهه سال گذشته، به ٢5۰۰ دستگاه ون در مدت مشابه امسال رسیده است.

  اما در مجموع 4280 دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که نسبت به 1665 دستگاه تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، 157 درصد بیشتر شده است.

  بر اساس آمار وزارت صمت، در 9 ماهه امسال 196 هزار تن لاستیک خودرو در کشور تولید شده که نسبت به 194 هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، یک درصد بیشتر است.

  انتهای پیام

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط