فونیکسریمکسبهتام

رشد ۱۳ درصدی تولید خودرو سواری در ۹ ماه از ‌سال

عصر خودرو- بررسی آمار تولیدات صنعتی حاکی از آن است که در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در زمینه تولید انواع سواری و همچنین تولید محصولات لوازم خانگی از جمله تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباس‌شویی رشد داشته‌ایم.

رشد ۱۳ درصدی تولید خودرو سواری در ۹ ماه از ‌سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس،‌ بررسی آماری وضعیت انواع تولیدات صنعتی نشان می‌دهد که در 9 ماهه ابتدای امسال در برخی محصولات افزایش تولید و در برخی دیگر از محصولات نیز با کاهش تولید مواجه بوده‌ایم.

  * رشد 13 درصدی تولید انواع سواری

  براساس این گزارش در زمینه تولیدات انواع سواری، وانت‌، اتوبوس، مینی‌بوس و ون با افزایش تولید مواجه بوده‌ایم به‌طوری که در 9 ماهه ابتدای سال گذشته 670 هزار دستگاه انواع سواری تولید شده بود که در 9 ماهه امسال تولیدات انواع سواری به 760 هزار دستگاه افزایش یافته است که بر این اساس تولید انواع سواری در 9 ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

  تولید انواع اتوبوس، مینی‌بوس و ون نیز در 9 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 157 درصد رشد داشته است.

  تولید وانت نیز در 9 ماهه ابتدای امسال بیش از 88 هزار دستگاه بوده است که نسبت به تولید آن در سال گذشته که 57 هزار دستگاه بوده , در مجموع 54 درصد رشد داشته است.

  بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید تراکتور از 16 هزار دستگاه در 9 ماهه سال 1400 به 17 هزار دستگاه در 9 ماهه امسال رسیده است که در زمینه تولید تراکتور نیز 4 درصد رشد داشته‌ایم.

  تولید لاستیک خودرو در 9 ماهه 1401 نسبت به 9 ماهه 1400 در مجموع یک درصد رشد داشته است.

  * تولید 48 میلیون و 362 هزار تن سیمان در 9 ماهه ابتدای امسال

  براساس این گزارش در زمینه تولید سیمان در 9 ماهه امسال نسبت به 9 ماهه سال گذشته یک درصد کاهش تولید داشته‌ایم که بر این اساس تولید سیمان از 48 میلیون و 722 هزار تن در 9 ماهه سال گذشته به 48 میلیون و 362 هزار تن در 9 ماهه سال جاری رسیده است.

  تولید کنسانتره ذغال‌سنگ نیز در 9 ماهه امسال نسبت به 9 ماهه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

  در 9 ماهه ابتدای سال 1401 تولید محصولات فولادی 14 میلیون و 527 هزار تن بوده است که در مقایسه با تولید 18 میلیون و 913 هزار تن در سال گذشته 23 درصد کاهش داشته است.

  تولید فولاد خام نیز در 9 ماهه ابتدای امسال نسبت به 9 ماهه ابتدای سال گذشته 2 درصد کاهش داشته و از 21 میلیون و 238 هزار تن در 9 ماهه ابتدای سال 1400 به 20 میلیون و 845 هزار تن در 9 ماهه سال جاری کاهش یافته است.

  تولید کاشی و سرامیک نیز در 9 ماهه سال جاری نسبت به 9 ماهه سال گذشته 3 درصد کاهش داشته است و از 342 میلیون مترمربع در سال گذشته به 332 میلیون مترمربع در 9 ماهه سال جاری رسیده است.

  به گزارش فارس،‌ در زمینه تولید الیاف اکرلیک به میزان 301 درصد و نخ فیلامنت پلی‌استر 5 درصد و الیاف پلی‌استر 3 درصد در 9 ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشد تولید داشته‌ایم.

  * رشد تولید محولات لوازم خانگی

  تولیدات صنعتی در بخش لوازم خانگی مانند انواع تلویزیون نیز از رشد برخوردار بوده است به طوری که در 9 ماهه سال گذشته در مجموع 886 هزار دستگاه انواع تلویزیون تولید شده اما در 9 ماهه ابتدای امسال تولید انواع تلویزیون به یک میلیون و 430 هزار دستگاه افزایش یافته است که بر این اساس در این بخش از تولید 61 درصد رشد داشته‌ایم.

  در زمینه تولید یخچال و فریزر نیز در 9 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد رشد داشته‌ایم و تولید یخچال و فریزر از یک میلیون و 653 هزار دستگاه در 9 ماهه ابتدای سال گذشته به یک میلیون و 955 هزار دستگاه در 9 ماهه ابتدای امسال افزایش یافته است.

  تولید ماشین لباسشویی نیز از رشد 9 درصدی برخوردار بوده است و از تولید یک میلیون و 61 هزار دستگاه در 9 ماهه سال گذشته به یک میلیون و 160 هزار دستگاه در 9 ماهه سال جاری رسیده‌ایم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۵۵
    • خودرو امروز ۶۵۴
    • خودرو امروز ۶۵۳
    • خودرو امروز ۶۵۲
    • خودرو امروز ۶۵۱
    • خودرو امروز ۶۵۰
    • خودرو امروز ۶۴۹
    • خودرو امروز ۶۴۸
    • خودرو امروز ۶۴۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو