ریمکس

در ماه اکتبر محقق شد

افزایش تولید جهانی تویوتا

عصر خودرو- شرکت تویوتا موتور گزارش داد که تولید جهانی خودرو در اکتبر ۲۳ درصد افزایش یافته و هدف خود را برای سومین ماه متوالی پشت سر گذاشته زیرا این صنعت در تلاش برای عبور از کمبود مداوم تراشه است که تولید را با مشکل مواجه کرده است.

افزایش تولید جهانی تویوتا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، این خودروساز ژاپنی در ماه اکتبر 771 هزار و 382 دستگاه خودرو در سراسر جهان تولید کرد که بالاتر از هدف کاهش یافته 750 هزار دستگاهی و 23 درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل است اما رشد تولید از رکورد تولید ماهانه بیش از 887 هزار خودرو در ماه سپتامبر کاهش یافت و تویوتا همچنان با اختلالات زنجیره تامین مواجه است زیرا چین با شیوع کووید-19 در سراسر کشور مقابله و محدودیت‌ها و قرنطینه‌ها را اعمال می‌کند.

    تویوتا در اوایل ماه جاری، هدف تولید سالانه خود را کاهش داد زیرا با افزایش هزینه‌های مواد و کمبود مداوم تراشه مبارزه می‌کند. یکی از مدیران تویوتا اظهار کرد که کمبود تراشه‌های خودرو در جهان ادامه خواهد داشت.

    بر اساس گزارش رویترز، شرکت خودروسازی تویوتا انتظار دارد 9.2 میلیون دستگاه خودرو در سال مالی منتهی به مارس 2023 تولید کند که کمتر از پیش‌بینی قبلی 9.7 میلیون دستگاه است اما همچنان نسبت به تولید سال مالی گذشته که حدود 8.6 میلیون دستگاه بود، جلوتر است.

    برچسب ها
    کرمان موتور