ریمکس

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

۳۰۰ میلیارد تومان مالیات از خودروهای لوکس وصول شد

عصر خودرو- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص میزان مالیات خودروهای لوکس گفت: مالیات حاصل از خودروهای لوکس قابل ملاحظه بوده و تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان از خودروهای لوکس یا گران قمیت مالیات وصول شده است.

۳۰۰ میلیارد تومان مالیات از خودروهای لوکس وصول شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا؛ داوود منظور نظام امروز 7 مهرماه در حاشیه اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کل کشور در مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص درآمدهای مالیاتی وصول شده در کشور طی سال جاری اظهار کرد: طی 6 ماهه ابتدای سال جاری بر اساس تکلیف در نظر گرفته در بودجه امسال 231 هزار میلیارد تومان یعنی 50.8 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است. این میزان در نیمه اول سال جاری و طی 10سال گذشته بی سابقه به شمار می‌رود.

  وی افزود: تا پایان سال جاری 454 میلیارد تومان درآمد مالیاتی تکلیف شده در بودجه تحقق پیدا خواهد کرد.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه با شناسایی میزان فرار مالیاتی در کشور و اقدامات صورت گرفته در این خصوص در پاسخ به خبرنگار ایسنا افزود: در این خصوص از تمام روش‌های موجود استفاده شده و این مساله مثمر ثمر بوده است‌. طی سال گذشته 2.2 میلیون مؤدی مالیاتی جدید در کشور شناسایی شده است و طی سال جاری نیز 1.5 میلیون ؤدی مالیاتی جدید در کشور اظهارنامه ارائه داده‌اند که نشان از رشد 50 درصدی تعداد مؤدیان مالیاتی دارد.

  شناسایی بالغ بر 400 هزار مودی مالیاتی جدید در کشور طی سال جاری

  منظور ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری از تمام ظرفیت‌ها برای شناسایی مؤدیان مالیاتی جدید استفاده شده است که از جمله این اقدامات کنترل گزارشات معاملات فصلی است‌. از ابتدای سال جاری بالغ بر 400 هزار مودی مالیاتی جدید در کشور شناسایی شده است.پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال جاری  یک میلیون مودی مالیاتی جدید در کشور شناسایی شود.

  وی درباره میزان مالیات مربوط به خانه‌های خالی، خانه‌های لوکس و خودروهای لوکس تصریح کرد: این موارد سه محور مالیاتی جدید بوده که در قوانین بودجه سه سال گذشته وضع و از سال گذشته این سه پایه مالیاتی آغاز و به نتایج خوبی در این  زمینه رسیده ایم.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص میزان مالیات خودروهای لوکس بیان کرد: مالیات حاصل از خودروهای لوکس قابل ملاحظه بوده و تاکنون بالغ بر 300 میلیارد تومان از خودروهای لوکس یا گران قیمت مالیات وصول شده است.

  منظور درباره مالیات بر خانه‌های خالی و لوکس و میزان آن عنوان کرد: با توجه به اینکه اطلاعات دریافت شده از طریق سامانه اسکان و املاک مورد اعتراض مودیان و مردم بوده بالغ بر 130 هزار از 512 هزار پرونده برای رسیدگی دوباره ارجاع  و در هیات‌های حل اختلاف و در راه و شهرسازی مورد بازنگری قرار می‌گیرد. دریافت مالیات از مابقی پرونده‌ها به تدریج اجرا و ابلاغ ان صورت و ادارات مشخصی برای این مساله تعیین شده تا کار وصول را انجام دهند. طی سال جاری اطلاعات در خصوص خانه‌های لوکس، خانه‌های خالی و خودروهای لوکس تکمیل و به مؤدیان ابلاغ خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۰۶
    • خودرو امروز ۶۰۵
    • خودرو امروز ۶۰۴
    • خودرو امروز ۶۰۳
    • خودرو امروز ۶۰۲
    • خودرو امروز ۶۰۱
    • خودرو امروز ۶۰۰
    • خودرو امروز ۵۹۹
    • خودرو امروز ۵۹۸
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار