فونیکسریمکسبهتام

تولید خودرو کشور تا سال ۱۴۰۴ از انحصار خارج می‌شود

عصر خودرو- وزیر صمت گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا ۱۴۰۴ معادل ۳۰ درصد از تولید خودرو یعنی ۹۰۰ هزار دستگاه باید توسط خودروسازان دیگری غیر از دو شرکت بزرگ خودروسازی انجام شود.

تولید خودرو کشور تا سال ۱۴۰۴ از انحصار خارج می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم؛ سیدرضا فاطمی امین درباره تمرکز تولید در دو شرکت خودروسازی افزود: در حال حاضر تولید خودرو در ایران متمرکز است و 90 درصد تولید خودرو در کشور توسط دو خودروساز بزرگ انجام می‌شود و سایر خودروسازان سهم 10 درصدی دارند.

  وی گفت: طبق برنامه‌های تدوین شده تا سال 1404 میزان تولید باید به 3 میلیون دستگاه برسد و از طرفی با توجه به اینکه تولید منحصر به دو شرکت شده است تا 1404 معادل 30 درصد تولید خودرو توسط خودروسازان دیگری غیر از این دو شرکت بزرگ انجام خواهد شد.

  فاطمی امین افزود: در صورت تحقق این برنامه از تمرکز تولید نیز کاسته می‌شود و خودروسازان دیگر هم در این عرصه نقش فعال‌تری پیدا می‌کنند.

  گفتنی است؛ یکی از برنامه‌های وزارت صمت تولید 3 میلیون دستگاه خودرو تا سال 1404 است؛ آن طور که فاطمی امین از تریبون‌های مختلف اعلام کرده طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است تا سال 1404، سه میلیون دستگاه خودرو تولید و از این میزان یک میلیون دستگاه صادر شود.

  براین اساس؛ طبق گفته وزیر صمت که باید 30 درصد از تولید توسط شرکت‌هایی غیر از دو شرکت سایپا و ایران خودرو انجام شود، یعنی از میزان تولید 3 میلیون دستگاهی خودرو در سال 1404، حدود 900 هزار دستگاه سهم خودروسازانی غیر از این دو شرکت خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط