خودروسازی ایلیاریمکس

استقبال از شفافیت و رقابت عادلانه

چهارمین عرضه خودرو در بورس کالا با موفقیت انجام شد

عصر خودرو- چهارمین عرضه خودرو در بورس کالا امروز با موفقیت دنبال شد و تجربه این چهار عرضه اخیر به وضوح نشان می دهد که هم خریداران (مصرف کنندگان نهایی) و هم فروشندگان (خودروسازان) از شفافیت و رقابت عادلانه و شرایط برابر استقبال می کنند.

چهارمین عرضه خودرو در بورس کالا با موفقیت انجام شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از کالاخبر ، تجربه عرضه خودرو در بورس کالا یکبار دیگر ثابت کرد که بهترین شیوه برای حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده، اعتماد به سازوکار بازار و شفافیت است چراکه عرضه خودرو در بورس کالا در همین مدت کوتاه چند مزیت بزرگ برای این حوزه به همراه داشته است. نخست آنکه قیمت گذاری دستوری در خصوص محصولات عرضه شده کنار رفته، روند معاملات بدون کوچکترین ابهامی انجام می شود، خودروسازان در مقام فروشندگان به منافعشان از تولید می رسند و هم مصرف کنندگان نهایی در مقام خریدار نسبت به پایین‌تر بودن قیمت‌ها نسبت به بازار آزاد و اطمینان از تحویل سریع خودرو رضایت دارند.

  در همین زمینه بیوک علیمرادلو، مدیرعامل گروه بهمن پیش ‌تر در خصوص اهمیت سازوکار بورس کالا برای خودروسازان گفته بود: با ورود به بورس کالا و کشف قیمت عادلانه در کنار مصرف کنندگان هستیم. جمشید ایمانی، رییس هیات مدیره گروه بهمن نیز در همین باره گفته بود، با آغاز عرضه ها در بورس کالا و کشف قیمت ها در سازوکار حراج، اختلاف زیاد قیمت های کارخانه و بازار از بین می رود و خودرو از کالایی سرمایه ای به مصرفی تبدیل می شود.

  تجربه عرضه های اخیر نشان می دهد که سازوکار بورس کالا می تواند بهترین و مطمئن ترین سازوکار را در اختیار بازار خودرو قرار دهد که هم بازار شفاف شود و هم اینکه با دادن سیگنال درست به سیاست‌گذار، مسیر سیاست‌گذاری برای بهبود و تعادل بخشی بازار خودو فراهم شود.

  این در حالی بود که امروز، چهارشنبه هفته جاری (30 شهریور) 152 دستگاه خودرو دیگنیتی بهمن موتور در بورس‌کالا فروخته شد. ٣٨ خودروی دیگنیتی سفید (تریم مشکی)، ٣٨ خودروی دیگنیتی سفید (تریم قرمز)، ٣٨ خودروی دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)، دیگنیتی مشکی (تریم قرمز) هر یک با قیمت پایه ٨٢١ میلیون و 500 هزار تومان 30 شهریور روی تابلو رفتند.

  جزییات معاملات امروز خودرو در بورس کالا به شرح زیر است:

  38 دستگاه دیگنیتی سفید (تریم قرمز) معامله شد
  پس از 15 دقیقه رقابت شفاف خریداران در تالار بورس کالای ایران، ٣٨ دستگاه خودروی دیگنیتی سفید (تریم قرمز) که با قیمت پایه ٨٢١ میلیون و 5۰۰ هزار تومان عرضه و با تقاضای 253 دستگاهی مواجه شد، با میانگین قیمتی یک میلیارد و 35 میلیون و 815 هزار تومان و رقابت 26 درصدی معامله شد.

  38 دستگاه دیگنیتی سفید (تریم مشکی) هم معامله شد
  ردیف دوم عرضه امروز بهمن موتور در بورس کالا به دیگنیتی سفید (تریم مشکی) اختصاص داشت که پس از 14 دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای 339 دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی سفید (تریم مشکی)، این محصول با میانگین قیمتی یک میلیارد و 24 میلیون و 552 هزار تومان و رقابت 24.72 درصدی معامله شد؛ قیمت پایه ٨٢١ میلیون و 5۰۰ هزار تومان بود.

  رقابت شانه به شانه برای خرید دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)
  ردیف سوم عرضه امروز بهمن موتور در بورس کالا به دیگنیتی مشکی (تریم مشکی) اختصاص داشت که تقاضای ثبت شده در تالار نشان می دهد دیگنیتی مشکی طرفداران بیشتری به نسبت رنگ سفید این خودرو دارد.

  پس از 25 دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای 408 دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)، این محصول با میانگین قیمتی یک میلیارد و 66 میلیون و 435 هزار تومان و رقابت 29.82 درصدی معامله شد؛ قیمت پایه ٨٢١ میلیون و 5۰۰ هزار تومان بود.

  معاملات دیگنیتی با موفقیت به اتمام رسید
  ردیف چهارم عرضه امروز بهمن موتور در بورس کالا یعنی دیگنیتی مشکی (تریم قرمز) نیز پس از 16 دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای 499 دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم قرمز)، این محصول با میانگین قیمتی یک میلیارد و 100 میلیون و 592 هزار تومان و رقابت 33.97 درصدی معامله شد؛ قیمت پایه ٨٢١ میلیون و 5۰۰ هزار تومان بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط