فونیکسریمکسبهتام

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران:

نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد «شناور» شد

عصر خودرو- مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای فاز اول طرح شناور شدن نرخ کرایه تاکسی‌ها از فرودگاه مهرآباد خبر داد.

نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد «شناور» شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، اسماعیل بیگی با بیان اینکه از روز گذشته سه شنبه 29 شهریورماه جاری، نرخ کرایه تاکسی های مهرآباد شناور شده است، گفت: در نظر داریم کم کم این نرخ شناور به تاکسی های خطی تسری یابد.

  وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، در مورد نحوه شناور شدن نرخ کرایه ها با بیان اینکه بارکدهای دو بعدی طراحی شده که مسافران می توانند بصورت الکترونیک کرایه را پرداخت کنند، افزود: بر اساس این طرح، پرداخت کرایه در زمان اوج سفر با زمان عادی متفاوت است و نرخ کرایه در زمان معمول که اوج سفرها و ترافیک نیست، کمتر است.

  اسماعیل بیگی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر نرخ کرایه شناور تا سقف 30 درصد می‌تواند  افزایش یابد، البته این بدین‌ معنا نیست که در همه سفرها این افزایش 30 درصد اعمال می‌شود؛ بلکه در ساعت 16 با توجه به الگوی سفر 10 درصد افزایش یابد یا مثلا در ساعت 18، نرخ کرایه 25 درصد افزایش یابد.

  به گزارش ایسنا، شورای شهر تهران در حین بررسی لایحه تعیین نرخ کرایه تاکسی برای سال 1401 به شهرداری تهران اجازه داد که در مدت شش ماه با ایجاد زیرساخت های الکترونیک، در زمان اوج ترافیک نسبت به شناور کردن نرخ کرایه تا 30 درصد اقدام کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط