خودروسازی ایلیاریمکس

حداقل ۴۰۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار!

قیمت جذاب کامیون سیباموتور در بورس کالا

عصر خودرو- ۳۵ دستگاه کامیون کشنده FAW CA۴۱۸۰ متعلق به شرکت سیباموتور ۱۲ مهر ماه در بورس کالا عرضه می شود که نگاهی به آگهی های فروش این خودرو در فضای مجازی و سایت ها بیانگر قیمت جذاب سیباموتور در فروش بورسی است.

قیمت جذاب کامیون سیباموتور در بورس کالا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» ، رفته رفته با استمرار عرضه خودرو در بورس کالا، اکنون سیباموتور به عنوان چهارمین تولیدکننده خودرو بعد از بهمن موتور، ایران خودرو و سایپا، قصد دارد یکی از محصول های تولیدی اش را راهی بورس کالا کند. این شرکت قصد دارد 35 دستگاه کامیون کشنده FAW CA4180 را با تحویل دو ماهه در تاریخ 12 مهر بفروشد.

  جذابیت قیمتی در عرضه کامیون
  در شرایطی که در بورس کالا قیمت پایه کامیون کشنده تک محور از نوع FAW CA4180 دو میلیارد و 370 میلیون تومان اعلام شده که با احتساب هزینه های اضافی مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، پلاک گذاری و سایر هزینه ها همچنان شکاف قابل توجهی میان قیمت پایه بورسی و قیمت بازار آزاد این نوع کامیون کشنده مشاهده می شود.
  با توجه به اینکه هزینه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش محاسبه می شود با فرض رقابت چند درصدی و جمع سایر هزینه ها نیز قیمت این محصول سیبا موتور حدود دو میلیارد و 600 میلیون تومان در عرضه بورسی روی تابلو می رود اما بخش قابل تامل ماجرا، ثبت قیمت های بالای 3 میلیارد تومان در آگهی های فروش این نوع محصول است. با این اوصاف می توان انتظار استقبال گسترده                                                                                                                              مصرف کنندگان این مدل خودرو در عرضه روز سه شنبه 12 مهر ماه در بورس کالا داشت.
  البته تجربه عرضه های قبلی خودرو در بورس کالا نیز به وضوح نشان داد که پس از کشف قیمت ها در تالار، قیمت های بازار آزاد نیز به واسطه فراهم شدن بستری شفاف برای خرید مصرف کنندگان واقعی، به سمت کاهش میل کردند که این رویه قطعا به نفع مصرف کنندگان است. برای مثال دو محصول دیگنیتی و فیدلیتی بهمن موتور نیز پس از عرضه های بورسی در بازار آزاد با کاهش چند ده میلیون تومانی قیمت مواجه شدند که اتفاقا فردا شاهد عرضه نوبت دوم دیگنیتی در بورس کالا با قیمت پایه 821 میلیون و 500 هزار تومان بدون احتساب هزینه های جانبی هستیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط