ریمکس

تا سال ۲۰۳۵ صورت می‌گیرد

خداحافظی کالیفرنیا با خودروهای بنزینی

عصر خودرو- کالیفرنیا تا سال ۲۰۳۵ به فروش خودروهای بنزینی پایان می‌دهد.

خداحافظی کالیفرنیا با خودروهای بنزینی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، کالیفرنیا تصمیم گرفت تمام خودروهای جدید فروخته شده در این ایالت را تا سال 2035، هیبریدی برقی یا برقی پلاگین ارائه کند که می‌تواند به پایان خودروهای بنزینی سرعت بخشد.

  گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، برای اولین‌بار در سپتامبر 2020 طرحی را برای حذف تدریجی خودروهایی که فقط با بنزین کار می‌کنند تا سال 2035 اعلام کرد. هیات منابع هوایی کالیفرنیا روز پنجشنبه به تصویب قوانین جدید رای داد که قوانین سالانه افزایش سالانه وسایل نقلیه بدون آلایندگی را از سال 2026 شروع می‌کند اما دولت بایدن هنوز باید الزامات جدید را قبل از اجرایی‌شدن این طرح تأیید کند.

  کالیفرنیا در تعیین استانداردهای سختگیرانه برای آلایندگی خودروها سریع‌تر از دولت فدرال و سایر ایالت‌ها حرکت کرده است. بیش از 10 ایالت دیگر الزامات اولیه کالیفرنیا را برای انتشار صفر انتخاب کرده‌اند.

  لیان راندولف، رئیس هیات منابع هوایی کالیفرنیا گفت: این یک لحظه تاریخی برای کالیفرنیا، برای کشورهای شریک و برای جهان است زیرا ما مسیری را به سوی آینده‌ای با انتشار صفر تعیین می‌کنیم.

  مقامات کالیفرنیا اعلام کردند که قوانین تا سال 2037 تا 25 درصد از آلودگی ناشی از دود ناشی از وسایل نقلیه سبک را کاهش می‌دهد. قوانین مقرر می‌دارند 35 درصد از خودروهای جدید فروخته شده تا سال 2026، هیبریدی برقی، خودروهای الکتریکی یا هیدروژنی باشند. این نسبت تا سال 2030 به 68 درصد و تا سال 2035 به 100 درصد خواهد رسید.

  هیات منابع هوایی کالیفرنیا گفت 2.9 میلیون خودروی جدید گازسوز تا سال 2030، کمتر فروخته خواهد شد که تا سال 2035 به 9.5 میلیون خودروی معمولی کمتر خواهد رسید.

  سازنده خودروهای الکتریکی تسلا خواستار یک مسیر سریع‌تر برای فروش تمام الکتریکی شد اما سازندگان خودرو اظهار کردند که این مقررات در کالیفرنیا و به ویژه در سال‌های اولیه بسیار چالش برانگیز خواهد بود. به گزارش رویترز، هیات منابع هوایی کالیفرنیا پیش‌بینی می‌کند که 183 هزار خودرو از حدود دو میلیون وسیله نقلیه فروخته شده در کالیفرنیا در سال 2035، پلاگین هیبریدی خواهند بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۱۵
    • خودرو امروز ۶۱۴
    • خودرو امورز ۶۱۳
    • خودرو امروز ۶۱۲
    • خودرو امروز ۶۱۱
    • خودرو امروز ۶۱۰
    • خودرو امروز ۶۰۹
    • خودرو امروز ۶۰۸
    • خودرو امروز ۶۰۷
    آخرین بروزرسانی ۵ ساعت پیش
    آرشیو