خودروسازی ایلیاریمکس

ردپای جنگ در صنعت خودروهای برقی

عصر خودرو- شرکت خودروسازی لوسید، پیش‌بینی تولید خود را برای خودروهای برقی به نصف کاهش داد و چالش‌های زنجیره تامین و لجستیک را مقصر دانست و سهام خود را ۱۰ درصد کاهش داد.

ردپای جنگ در صنعت خودروهای برقی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، این شرکت اکنون انتظار دارد بین 6000 تا 7000 خودروی الکتریکی لوکس در سال جاری تولید کند. با این حال، این شرکت اعلام کرد که 37 هزار رزرو برای وسایل نقلیه خود داشته است که فروش بالقوه حدود 3.5 میلیارد دلار را نشان می دهد که از 30 هزار پیش خریدی که در سه ماهه اول گزارش کرده بود بیشتر است.

  این شرکت قیمت اکثر مدل‌ها را در اوایل ماه می افزایش داده و دلیل آن افزایش هزینه‌های کالا بود. سازندگان خودروهای برقی با کمبود قطعات ضروری از جمله تراشه‌ها و افزایش قیمت کالاها برای باتری‌ها که در اثر تهاجم روسیه به اوکراین تشدید شده، آسیب دیده‌اند.

  پیتر راولینسون، مدیر اجرایی لوسید در کنفرانسی در ماه می گفت که نگران عرضه تراشه از چین به دلیل قرنطینه‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر است.

  شرکت خودروسازی لوسید در ماه سپتامبر اعلام کرد که در مسیر رسیدن به هدف خود برای تولید 20 هزار خودرو در سال 2022 قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور