خودروسازی ایلیاریمکس

ثبت ۲۶۴ فقره شکایت در پرونده ثبت سفارش خودرو

عصر خودرو-سخنگوی قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه از نقد و پرسش افکار عمومی استقبال می‌کند و این اقدام را به حق مایه رشد و تعالی جامعه می‌داند.

ثبت ۲۶۴ فقره شکایت در پرونده ثبت سفارش خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مسعود ستایشی با اشاره به سیل عظیم در کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش‌ها 78 فوتی، 16 مفقودی، 36 مصدوم حاصل سیل بوده است. اقدامات پیشگیرانه و رفع لایروبی بیش از پیش مورد انتظار است.

  به گفته وی عظم جدی وجود دارد تا کمبودها جبران شود.

  ستایشی مطرح کرد: پرونده‌ای در رابطه با سیل مطرح شده تا قصور، تقصیر یا ترک فعل‌های احتمالی بررسی شود.

  وی افزود: شعبه‌ای در مرکز استان پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد، اگر ترک فعل احراز شود، بی درنگ اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

  سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: حضور دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی، گروه‌های جهادی، امدادی، خدمت رسان و نمایندگان عالی دولت در کاهش خطر و حفظ جان مردم موثر بود و عزم جدی به جبران کمبود‌ها و خلأ‌های احتمالی با همت مسئولان وجود دارد.

  آخرین وضعیت پرونده حمید نوری و اسدالله اسدی

  وی با اشاره به وضعیت حمید نوری و اسدالله اسدی گفت: آنچه که تاکید داشتیم و داریم استرداد این عزیزان و برگشتشان به وطن و تنبه کشورهایی که آنها را نگه داشته‌اند، است. همچنان بر بازگشت این هموطنان به کشور تاکید داریم و دست از تلاش بر نمی‌داریم.

  ستایشی ادامه داد: مواضعی که نسبت به آقای نوری داشتیم را نسبت به آقای اسدی هم داریم، چرا که ایشان از مأمورین دیپلمات ما هستند.

  وی گفت: آقای اسدی از نظر مقررات واجد مصونیت بود اما در آلمان با 101 روز شرایط بد در زندان به سر می‌برد.

  سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: بر اساس حکم غیر قانونی که دادگاه آلمان می‌دهد، این فرد به بلژیک منتقل می‌شود و دادگاه بلژیکی، اسدی را غیر قانونی در یک دادگاهی که سراسر خدشه و عدم رعایت موازین حقوقی بوده به 20 سال حبس محکوم می‌کند؛ این محکومیت بارها مورد اعتراض قرار گرفته است.

  آخرین جزئیات پرونده ثبت سفارش خودرو

  ستایشی در خصوص پرونده ثبت سفارش خودرو گفت: امید است تا 10 روز آینده به دادگاه عمومی تهران ارسال شود. 264 فقره شکایت ثبت و 6800 دستگاه خودرو به کشور وارد شده است. این پرونده در دادگاه مطرح و کیفرخواست آن صادر شده است.

  وی افزود: دادگاه نسبت به رسیدگی اقدام کرده و دادگاه انقلاب مبادرت به رسیدگی کرده که در فرایند دادرسی ایراداتی مطرح شده است و تا 10 روز آینده این ایرادات رفع اقدام به رسیدگی خواهد شد.

  استرداد خاوری کذب است

  سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: بازداشت یا استرداد خاوری تکذیب می شود؛ مکاتبات با اینترپل برای استرداد خاوری انجام شده و به دلیل اینکه ایشان تبعه کشور کاناداست، دولت کانادا همکاری لازم برای استرداد ایشان را ندارد.

  وی افزود: آقای خاوری از کشور در پی تشکیل پرونده فرار کرده است و درخواست رسمی ایران از دولت کانادا استرداد ایشان است. باید مواردی که در مورد ایشان مطرح می شود در دادگاه صالح در ایران رسیدگی شود.

  ستایشی گفت: متاسفانه علی‌رغم ادعا های حقوق بشری، کشور کانادا نسبت به قانون مداری در استرداد آقای خاوری استنکاف می‌کند، در حالیکه استرداد مجرمین از طریق اینترپل، قاعده بین المللی و لازم الاجراست.

  وی تاکید کرد: دولت کانادا پناهگاه مجرمان شده و این باعث نگرانی جوامع بین المللی شده است.

  کاهش 4 درصدی پرونده‌های معوق قضائی

  سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: با احتساب اجرای احکام، نسبت به پرونده‌های معوق سال گذشته، شاهد کاهش 4 درصدی پرونده‌ها بودیم. همچنین پرونده‌های اجرای احکام هم کاهش 2 و نیم درصدی داشته است.

  آخرین جزییات پرونده میرسلیم/ تبعیضی در رسیدگی نداریم

  ستایشی درباره پرونده میرسلیم گفت: آقای میرسلیم به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به 5 سال حبس محکوم شده و تاریخ شروع اجرای مجازاتش مشخص است.

  وی افزود: براساس مقررات محکومیت ایشان اجرا شده و ما تکلیف به اجرای قانون  داریم و  قطعا تبعیضی در رسیدگی نداریم. در این ایام از مرخصی استفاده کرده و غیبت هم  داشته است‌ و  ایشان به مرخصی آمده و مطابق مقررات بوده و در مورد غیبت هم براساس مقررات اتخاذ تصمیم شده است.

  سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: ایشان در زندان است و تحمل کیفر می کند و در اثنایی که مرخصی بوده و ناراحتی داشته و ابراز بیماری کرده به واحد درمانی معرفی شده  و پزشکی قانونی برای ادامه حبس شرایط او را فراهم دانسته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط