فونیکسریمکسبهتام

توقف تولید فولکس برقی در سایت شیشه‌ای

عصر خودرو- طبق گزارش‌ها، گروه فولکس واگن قصد دارد تولید خودروهای الکتریکی ID.۳ را در کارخانه خود در درسدن آلمان متوقف کند. تصمیم برای پایان دادن به تولید فولکس واگن ID.۳ در درسدن بخشی از تلاش‌ کاهش هزینه‌ها از سوی مدیرعامل این شرکت - اولیور بلوم - است.

توقف تولید فولکس برقی در سایت شیشه‌ای
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، فولکس البته زمان پایان تولید این خودرو را اعلام نکرد. این کارخانه که در سال 2002 به عنوان کارخانه ساخت خودروهای سدان فولکس واگن فایتون گران‌‌قیمت افتتاح شد، ساخت خودروهای برقی را در سال 2017 آغاز کرد. این تاسیسات ساخت e-Golf را در اواخر سال 2020 متوقف و تولید مدل جایگزین آن یعنی ID.3 را در سال 2021 آغاز کرد. کارخانه درسدن در سال 2022، تعداد 6‌هزار و 500 دستگاه هاچ‌بک الکتریکی ID.3 ساخت. این سایت در مقایسه با سایر کارخانه‌های برقی فولکس واگن بسیار کوچک است.

  کارخانه نام خود را مدیون این واقعیت است که دارای دیوارهای شیشه‌ای است و به مشتریان اجازه می‌دهد تا مرحله نهایی مونتاژ خودرو را تماشا کنند. گفته می‌شود این مرکز در برخی ظرفیت‌ها به فعالیت خود ادامه خواهد داد و به 300 کارگر تمام‌وقت آن وظایف دیگری از جمله در زمینه تولید و آزمایش نوآورانه محول خواهد شد. تولید ID.3 در کارخانه زیکائو که سایت اصلی فولکس واگن در آلمان برای خط ID خودروهای برقی خود است، ادامه خواهد یافت.

  انجمن خودروسازان اروپا اخیرا اعلام کرد که فولکس واگن، بزرگ‌ترین فروشنده خودرو در اروپا، در ماه اوت 2/ 21درصد افزایش فروش داشته است و استلانتیس و رنو به ترتیب شاهد افزایش فروش 4/ 6 و 3/ 22درصدی بودند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط