خودروسازی ایلیاریمکس

پلیس راهور:

مراقب جاعلین گواهینامه‌های رانندگی باشید

عصر خودرو- رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا اعلام کرد: استفاده از گواهینامه‌های فاقد سابقه و جعلی ضمن پیگیری قانونی و ارجاع مجرمین به مراجع ذی صلاح هنگام وقوع حوادث رانندگی مستوجب تشدید مجازات خواهند شد.

مراقب جاعلین گواهینامه‌های رانندگی باشید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ احمد کرمی اسد در این باره گفت: در فضای مجازی تبلیغات متعددی در خصوص اخذ هزینه و صدور گواهینامه بدون طی فرآیندهای قانونی مشاهده می شود که جاعلین براساس اطلاعات شناسنامه‌ای افراد مبادرت به صدور گواهینامه جعلی می‌کنند.

  وی گفت: با توجه به فرایند سیستمی و هوشمند صدور گواهینامه‌های رانندگی، امکان ورود و دسترسی افراد غیرمجاز به سامانه‌های این مرکز غیرممکن است بنابراین تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر امکان صدور گواهینامه با داشتن سابقه در سیستم پلیس راهور کاملا غیرواقعی و نادرست است.

  رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور افزود: تعدادی از جاعلین پس از اخذ بخشی از هزینه های مربوطه از افراد و طعمه های خود، خطوط ارتباطی خود را قطع و امکان دسترسی افراد را غیرممکن می‌سازند و تعدادی نیز با اخذ مدارک هویتی و شناسنامه‌ای اشخاص مبادرت به صدور و جعل گواهینامه با مشخصات سایرین کرده که در سامانه های پلیس راهور فاقد سابقه و اعتبار است.

  سرهنگ کرمی اسد با تاکید بر اینکه دارندگان گواهینامه های رانندگی در بازه های زمانی مختلف نسبت به کنترل و بررسی سوابق تخلفاتی درج شده در سابقه گواهینامه خود اقدام کنند، افزود: در صورت مشاهده هرگونه سابقه تخلف رانندگی که خودشان مرتکب نشده‌اند، به مرکز اجرائیات و مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور مراجعه و پیگیری کنند.

  وی خاطرنشان کرد: استفاده از گواهینامه‌های فاقد سابقه و جعلی ضمن پیگیری قانونی و ارجاع مجرمین به مراجع ذی صلاح قانونی به هنگام وقوع حوادث رانندگی مستوجب تشدید مجازات خواهند شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط