خودروسازی ایلیاریمکس

فولکس، استاندارد آلایندگی اروپا را پاس کرد

عصر خودرو- غول خودروسازی آلمانی با خودروهای جدید خود در سال ۲۰۲۱ به هدف‌گذاری کاهش آلاینده‌های کربنی اتحادیه اروپا دست پیدا کرد.

فولکس، استاندارد آلایندگی اروپا را پاس کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، کریستین دالهایم مدیر فروش مالتی‌برند گروه خودروسازی فولکس واگن می‌گوید: برنامه‌های برقی شدن محصولات ما در سال گذشته با معرفی مدل‌های جدید و جذاب، سرعت چشمگیری پیدا کرد.

  بر اساس داده‌های اولیه منتشر شده توسط فولکس واگن، متوسط آلاینده‌های دی‌اکسید‌کربن برای خودروهای سواری فروخته شده در اتحادیه اروپا «حدود 2‌درصد پایین‌تر از هدف‌گذاری قانونی» بوده است. در سال 2020 گروه خودروسازی فولکس واگن عدم‌رسیدن به این هدف‌گذاری را به آثار شیوع جهانی ویروس کرونا نسبت داد. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا که از سال 2020 اجرایی شده است، اگر آلایندگی محصولات جدید سازندگان خودرو از اندازه تعیین شده بالاتر باشد، با جرایم سنگینی مواجه خواهند بود.

  بر اساس استانداردهای آلایندگی کنونی، هدف‌گذاری آلایندگی 8/ 120 گرم دی‌اکسیدکربن به ازای پیمایش هر کیلومتر تعیین شده و محصولات فولکس واگن موفق شده‌اند رقم 5/ 118 گرم به ازای هر کیلومتر را به ثبت برسانند. گروه خودروسازی فولکس واگن در سال 2021 موفق به تحویل 472هزارو300دستگاه خودروی برقی به مشتریان خود در اروپا، نروژ و ایسلند شد که هم شامل خودروهای تمام برقی است و هم خودروهای هیبریدی (برقی-بنزینی) است. به بیان دیگر، فروش خودروهای برقی فولکس واگن در سال 2021 نسبت به سال قبل از آن 64‌درصد رشد داشته است. این در حالی است که اکثر سازندگان خودرو در دنیا با کمبود شدید ریزتراشه‌های نیمه‌هادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

  ریزتراشه‌ها هم در خودروهای بنزینی و هم خودروهای برقی از قطعات کلیدی به حساب می‌آیند. در بین خودروسازان اروپایی، فولکس واگن در صدر جدول فروش قرار دارد اما با کاهش فروش 8/ 4درصدی سهم بازار آن به 1/ 25 ‌درصد رسیده است. گروه خودروسازی فولکس واگن شامل 12 برند از جمله آئودی، پورشه و اشکودا است و برای دوران‌گذار از خودروهای بنزینی به برقی 35‌میلیارد یورو (40‌میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری کرده و می‌خواهد تا سال 2025 بزرگ‌ترین خودروساز برقی دنیا شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط