آرین موتور

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی شش ماهه

عصر خودرو- بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در شش ماهه نخست سال جاری به طور میانگین روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.

مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی شش ماهه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، علی رغم کاهش تلفات تصادفات در سال های اخیر، در نیمه نخست سال جاری با رشد تلفات تصادفات در کشور مواجه بودیم به نحوی که هر ماه شاهد افزایش این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

  مطابق این گزارش در نیمه نخست سال جاری هشت هزار و 644 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات هفت هزار و 889 نفر بود، 9.6 درصد بیشتر شده است.

  از کل تلفات تصادفات در نیمه اول امسال، شش هزار و 946 نفر مرد و یکهزار و 698 نفر زن بودند.

  همچنین در این مدت استان های فارس با 687، تهران با 582 و خراسان رضوی با 576 فوتی بیشترین و استان های ایلام با 69، قم با 118 و کهگیلویه و بویراحمد با 119 فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

  *مرگ بیش از 1600 نفر در تصادفات شهریور

  اما در نیمه نخست سال جاری بیشترین تعداد تلفات حوادث رانندگی در شهریور ماه ثبت شده است. در این ماه یکهزار و 618 نفر (یکهزار و 310 مرد و 308 زن) در تصادفات جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3.9 درصد داشته است که این امر می تواند ناشی از کاهش محدودیت ها، کاهش میزان رعایت پروتکل ها و افزایش سفرها باشد.

  در این ماه 31 هزار و 976 مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 23 هزار و 590 نفر مرد و هشت هزار و 386 نفر زن بودند. آمار مصدومان شهریور ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9.3 درصد بیشتر شده است.

  *افزایش 9 درصدی مراجعه مصدومان تصادفات

  از نظر آماری بعد از نزاع، مصدومان تصادفات بیشترین حجم مراجعین سازمان را به خود اختصاص می دهند. در نیمه نخست امسال تعداد ارجاع مصدومان 9.1 درصد از سال قبل بیشتر شده است. در این مدت 159 هزار و 924 نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 117 هزار و 598 نفر مرد و 42 هزار و 326 نفر زن بودند.

  *چند نکته جهت مراجعه مصدومان

  هموطنان عزیز در زمان مراجعه جهت معاینه و بررسی صدمات ناشی از تصادفات توجه داشته باشند که:

  با توجه به عدم ارائه خدمات مراقبتی درمانی توسط سازمان پزشکی قانونی، کلیه مصدومین، خصوصاً افراد نیازمند دریافت خدمات درمانی ضروری، لازم است قبل از مراجعه به پزشکی قانونی به مراکز درمانی اعم از اورژانس یا بیمارستان مراجعه کنند تا اقدامات درمانی لازم برای آنان صورت گیرد.

  داشتن زخم باز و ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد و آنچه که مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است نوع جراحات و برخی خصوصیات آن خواهد بودکه تمیز بودن موضع به بررسی دقیق تر آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی کمک موثری می کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۶۴
    • خودرو امروز ۵۶۳
    • خودرو امروز ۵۶۲
    • خودرو امروز ۵۶۱
    • خودرو امروز ۵۶۰
    • خودرو امروز ۵۵۹
    • خودرو امروز ۵۵۸
    • خودرو امروز ۵۵۷
    • خودرو امروز ۵۵۶
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو