آرین موتور

۲۵ هزار تاکسی پایتخت مجهز به سیستم پرداخت برخط است

عصر خودرو- مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران، ضمن اشاره به ۷۹ هزار دستگاه در ناوگان تاکسیرانی پایتخت، بیان کرد: در حال حاضر ۲۵ هزار دستگاه تاکسی این کلانشهر مجهز به سیستم پرداخت برخط (آنلاین) هستند.

۲۵ هزار تاکسی پایتخت مجهز به سیستم پرداخت برخط است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، محمد روشنی گفت: 99 درصد این آمار مربوط به تاکسی‌های خطی و یک درصد مربوط به تاکسی‌های گردشی است و اولویت نخست سازمان برای تجهیز سیستم پرداخت برخط، تاکسی‌های خطی است.

  وی درباره کندی روند تجهیز تاکسی‌ها به سیستم یکپارچه پرداخت برخط، توضیح داد: متولی تجهیز سیستم اینگونه پرداخت، سازمان فاوای شهرداری تهران است و تاکون چندبار با این سازمان مکاتبه شده است.

  افزایش 400 برابری پرداخت برخط در شهریور

  روشنی ضمن اشاره به استقبال شهروندان از این اقدام، گفت: تراکنش پرداخت برخط در شهریور امسال نسبت به ماه‌های گذشته 400 برابر افزایش یافته است و انتظار داریم که فاوا در این حوزه با تاکسیرانی همکاری کند و همچنین به نصب این سیستم پرداخت سرعت بیشتری ببخشد.

  مدیرعامل این سازمان در ادامه بیان کرد: در گذشته با بانک‌ها بر سر واریز وجه پرداخت برخط در مدت زمان کوتاه مشکل داشتیم اما درحال حاضر وجه در همان روز به حساب رانندگان واریز می‌شود.

  آغاز معرفی رانندگان تاکسی به بانک برای دریافت وام تعمیرات

  روشنی درباره وضعیت اعطای وام تعمیرات به رانندگان تاکسی توضیح داد: معرفی رانندگان به بانک مهر بابت دریافت وام‌ تعمیرات از امروز آغاز شده است و 15 میلیون تومان به خودروهای پژو و سمند و 20 میلیون تومان به خودروهای ون‌ بابت تعمیرات پرداخت می‌شود.

  به گفته وی، درحال حاضر بیش از 10 هزار راننده تاکسی بابت دریافت این وام، مدارک خود را در سایت بارگذاری کرده و ثبت‌نام لازم را انجام داده‌اند.

  مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه پرداخت وام با اولویت براساس سال تولید خودرو و  مشکلات عمده خودرو انجام می‌شود، افزود: مجبور هستیم که رانندگان را براساس ویژگی‌های خودرو دسته بندی و به بانک معرفی کنیم چرا که ممکن است همه رانندگان مشمول وام تعمیرات خودرو نشوند.

  وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم که از وجوه در اختیار مبالغ متعددی را به بانک تزریق کنیم تا بانک مهر اقتصاد 2 برابر آن به همراه همان منابع مالی را به رانندگان تاکسی وام پرداخت کند.

  روشنی ضمن ابراز امیدواری بابت نبود مشکل و محدودیت تعداد نفرات برای اعطای وام تعمیرات، گفت: امیدوارم که با تزریق منابع مالی جدید، هر راننده‌ای که متقاضی این امر بود وام تعمیرات به او پرداخت شود.

  نوسازی 3 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در 2 ماه

  روشنی درباره وضعیت نوسازی تاکسی‌های فرسوده، توضیح داد: حدود 2 ماه گذشته که روند نوسازی تاکسیرانی آغاز شده، قریب به سه هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده‌اند.

  مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به این پرسش که تا پایان سال چند دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی خواهد شد، گفت: اگر علاوه بر تبصره 18 ماده 12 هم محقق شود، ممکن است که تا پایان سال 20 هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود در غیر اینصورت پیش بینی ما برای 10 تا 15 هزار دستگاه تاکسی است.

  به گزارش ایرنا، بیش از 70 هزار دستگاه تاکسی در پایتخت فعال است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط