آرین موتور

ترمز کاهش قیمت خودرو در بازار کشیده شد

عصر خودرو- بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو حاکی از آن است که قیمت‌ها در روز گذشته (سه‌شنبه) نسبت به پیش از تعطیلی اربعین حسینی، ریزش قیمتی بزرگی داشته و بعضی خودروها تا ۱۴ میلیون تومان هم کاهش قیمت داشته‌اند؛ اما امروز روند قیمت‌ها در بازار تغییر کرده است.

ترمز کاهش قیمت خودرو در بازار کشیده شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بازار انواع خودرو اعم از داخلی‌ و خارجی‌، شهریور ماه را کاهشی به پایان رساند. در حقیقت پس از تایید طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو، قیمت همه خودروها در بازار اعم از پرتیراژهای داخلی، مونتاژی‌ها و خارجی‌ها کاهش یافت و با توجه به اینکه مشتریان برای خرید، دست نگه‌داشته‌ بودند، بازار در رکود سنگین فرو رفت و همچنان رکود بر آن حاکم است.

  پس از کاهش قیمت‌ها، بازار تا پیش از دوشنبه هفته جاری (پیش از تعطیلی اربعین) با نوسانات محدود پیش رفت اما با بازگشایی مجدد از روز گذشته (سه‌شنبه)، ریزش قیمتی شدیدی را به خود دید؛ بگونه‌ای که خودروهایی همچون 206 تیپ 5 یا دنا نسبت به پیش از تعطیلی هریک 14 میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند. پژو 206 وی8 هم 12 میلیون تومان، 206 تیپ 2 حدود 11 میلیون تومان، ساینا هشت میلیون تومان، تیبا شش میلیون تومان و باقی خودروها بین سه تا پنج میلیون تومان ارزان‌تر شدند. تنها دو محصول پژو 405 GLX و و پارس روز سه‌شنبه نسبت به روز یکشنبه (چهارم مهرماه) به ترتیب سه و پنج میلیون تومان گران‌تر شدند.

  این روند کاهش قیمت خودروهای پرتیراژ در بازار امروز (چهارشنبه) تغییر کرده و برعکس قیمت‌ برخی خودروها رو به افزایش گذاشته است؛ برخی دیگر ثابت‌اند و برخی هم از ثبات نسبی برخوردار بوده‌اند.

  در جدول زیر قیمت محصولات خودروسازان در سه بازه زمانی در هفته جاری آمده است:

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط