آرین موتور

برنامه برقی هیوندای در اروپا

عصر خودرو- هیوندای جدیدترین تولید‌کننده خودرو به شمار می‌رود که برنامه بلندپروازانه خود را برای دستیابی به خنثی‌سازی کربن ارائه کرده است. اروپا نیز نخستین منطقه‌ای است که در آن هیوندای موتورهای بنزینی و دیزلی را کنار می‌گذارد، در حالی که سال ۲۰۳۵ تاریخ توقف خودروهای ICE در اروپا لحاظ شده است.

برنامه برقی هیوندای در اروپا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، این موضوع چندان هم عجیب نیست؛ زیرا کمیسیون اروپا در حال حاضر پیشنهادی در انتظار رای دارد که در صورت تصویب، تا اواسط دهه آینده خودروسازان را از فروش خودروهایی با پیشرانه‌های سنتی منع می‌کند.

  همچنین از 2040 به‌عنوان سالی یاد می‌شود که هیوندای به یک برند کاملا الکتریکی در اکثر بازارهای بزرگ جهانی تبدیل می‌شود. تا آن زمان، این شرکت تخمین می‌زند که وسایل نقلیه الکتریکی باتری و پیل سوختی 80 درصد از کل فروش سالانه خود را پس از رسیدن به 30 درصد در پایان این دهه به خود اختصاص دهد.

  در اخبار مرتبط، کل عملیات جهانی شرکت تا سال 2045 از انرژی تجدیدپذیر تامین می‌شود. در راستای این اهداف، مدل جدید نکسو برای سال 2023 تایید شده است؛ درست زمانی که یک مینی‌ون با استفاده از همان نوع پیشرانه قرار است به بازار عرضه شود.

  از سوی دیگر، در نیمه دوم این دهه یک شاسی‌بلند پیل سوختی بزرگ از سوی هیوندای ارائه می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط