آرین موتور

تاثیر کرونا بر صنعت خودروی ایران

عصر خودرو- با گسترش مجدد اپیدمی جهانی کرونا ، این احتمال وجود دارد که صنعت خودرو ایران با کمبود عرضه مواجه شود زیرا گسترش کرونا منجر به کاهش قابل توجه تولید تراشه های خودرو و تامین ناکافی قطعات خودرو شده است.

تاثیر کرونا بر صنعت خودروی ایران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»،  شایان ذکر است تولیدکنندگان مهم خودرو در جهان ازجمله تویوتا و فورد مجبور به کاهش تولید شده اند.

  طبق گزارش رسانه های ژاپنی ، تویوتا به دلیل گسترش کرونا مانع از عرضه سایر قطعات شد و تصمیم گرفت تولید برخی تجهیزات در کارخانه های داخلی ژاپن را متوقف کند. سه کارخانه مونتاژ در جنوب شرقی آسیا نیز به دلیل ناکافی بودن قطعات ، تولید را متوقف کردند.

  همچنین تدارکات حمل و نقل جهانی به دلیل همگیری اپیدمی کرونا بسیار پر ازدحام می باشد. کمبود فضای حمل و نقل و افزایش شدید هزینه های تدارکات از نتایج این موضوع است. لذا صادرات خودرو چین ، ژاپن ، کره جنوبی و سایر کشورها نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

  بنابراین در  بازار ایران، برندهای اصلی خودرو، از جمله ام.وی.ام ، نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. اما گزارش شده است که دو محصول محبوب MVM "X22 At و arrizo 6" به صورت نقدی فروخته شده اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط