آرین موتور

چرا هزینه بیمه محصولات تسلا این قدر بالا است

عصر خودرو- همه می خواهند تسلا داشته باشند اما آیا خودشان را برای پرداخت وجوه بیمه آن هم آماده کرده اند.

چرا هزینه بیمه محصولات تسلا این قدر بالا است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، مردم دنیا به تدریج با آن لوگوی شبیه به حرف ت در زبان انگلیسی T‌ عادت می کنند چون روز به روز تعداد آنها در خیابان ها بیشتر می شود. خودروهای برق رو به گسترش هستند و تسلا هم در رأس جدول فروش خودروهای برقی است.

  در 6 ماهه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، فروش خودروهای برقی در بازار آمریکا دو برابر شده است و سهم بازار خودروهای تسلا 71 درصد بوده است. این شرکت می گوید که تولید جهانی اش دو برابر شده و در فصل دوم سال 2021 [فصل بهار] 200 هزار خودرو صادر کرده است که در مقایسه با 90 هزار دستگاه در سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

  اما زمانی که مردم تصمیم به خرید تسلا می گیرند، باید قبل از آن که جا بخورند، نگاهی به نرخ بیمه محصولات تسلا بیندازند، چون همان طور که فناوری های آن خیره کننده است، نرخ بیمه آن هم چشم ها را از حدقه بیرون می زند.

  اما چرا هزینه بیمه محصولات تسلا این قدر بالا است؟

  درست است که هزینه سوخت و بنزین ندارید یعنی حدود 250 دلار در ماه از هزینه های شما کاسته شده است اما در عوض هزینه ماهیانه جدیدی به هزینه های شما اضافه می شود که اقساط بیمه این خودروها است.

  شرکت های بیمه برای محاسبه بیمه یک خودرو، فاکتورهای متعدد و پیچیده ای دارند. حتی اگر شما سابقه رانندگی پاک و بدون جریمه و بدون تصادفی داشته باشید، در یک محله متوسط نشین هم زندگی کنید، از تخفیف های رانندگی متعددی هم برخوردار باشید، بیمه خودروهای برقی در مقایسه با خودروهای بنزینی همچنان بالاتر است.

  دلیل آن این است که خودروهای برقی هم گرانتر هستند هم هزینه تعمیر و صافکاری آنها خیلی گران تر است. شاید به شما پیشنهاد شود که بیمه ای را انتخاب کنید که ریسک را پایین در نظر بگیرد. اما به یاد داشته باشید اگر تصادفی در کار باشد و قرار به تعویض قطعات باشد، هزینه آن بسیار سنگین است. بنابراین وقتی که می خواهند هزینه بیمه را محاسبه کنند، قیمت قطعات مورد نیاز خودروهای برقی را در نظر می گیرند.

  به عنوان مثال به نقل از  شرکت بیمه ای ولوپنگوئن ValuePenguin بیمه ممتاز برای یک خودروی بنزینی به طور متوسط اگر 1000 دلار باشد، یک خودروی برقی همتراز حداقل 1320 دلار خواهد شد. اما تسلا که یک خودری برقی لاکچری به حساب می آید قیمت ها از این هم بیشترند.

  بر اساس مطالعه و پژوهش اخیر موتورترند هزینه های سالانه انواع محصولات تسلا به طور خلاصه به شکل ذیل است: این مبلغ برای صاحب یک تسلا با حدود سنی 40 سال و بدون سابقه تصادف و پرداخت بیمه با اعتبار نسبتاً خوب محاسبه شده است.

  تسلا مدل3: بین 2,114 تا 2351‌ دلار
  تسلا مدل S: بین 3,673 تا 4,143 دلار
  تسلا مدل Y:  بین 2,118‌ تا 2,227 دلار
  تسلا مدل X: بین 3,355 تا 4,025 دلار
  اکثر خودروهای برقی از خودروهای بنزینی همتراز یا مشابه گران تر هستند. زمانی هم که آسیب ببینند، هم یافتن مکانیک ماهر و صاحب صلاحیت دشوار است هم هزینه قطعات گران تر است.

  اگر باتری خودروی برقی آسیب دیده باشد که هزینه های آن تصاعدی بالا می رود. اگر باتری نشت داشته باشد، مکانیک باید احتیاط بیشتری به خرج دهد که حتماً اثرش را روی صورت حساب شما باقی خواهد گذاشت.

  هر خودروی برقی نیاز به تجهیزات شارژ خودرو در گاراژ یا پارکینگ خود دارد که بین 200 تا 1000 دلار هزینه دارد و اگر قرار باشد در محل کار خود هم این تجهیزات را داشته باشد هزینه دو برابر می شود.

  زمانی که خودروی برقی را حدود 5 سال استفاده کنید، نداشتن هزینه های نگهداری بالا، برخی از هزینه های بیمه را جبران می کند. از جمله هزینه های کاهش یافته هم عدم نیاز به تعویض روغن، عدم نیاز به تعویض شلنگ های رادیاتور، تسمه پروانه یا واشرها است.

  می توان گفت هزینه های نگهداری خودرو پایین آمده در عوض هزینه های بیمه بالا رفته است.

  در برخی از کشورهای غربی، امکان تخفیف گرفتن هزینه های بیمه به صورت پکیج وجود دارد. زمانی که شما منزل یا بیمه عمر داشته باشید، روی تخفیف بیمه خودرو هم مؤثر است. اکثر کمپانی های بیمه ای دنیا، تخفیف بالاتری برای رانندگانی قائلند که سابقه پاکی دارند و اصولاً تصادف نمی کنند. اگر درست تحقیق به عمل آید در کشورهای غربی تخفیف تا 1,100 دلار در سال هم ممکن است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط