ریمکس

پیش‌بینی رشد خودروهای انرژی جدید

عصر خودرو- انجمن تولیدکنندگان خودروی چین (CAAM) پیش‌بینی کرد فروش خودروهای انرژی جدید طی پنج سال آینده هر سال بیش از ۴۰ درصد رشد خواهد کرد.

پیش‌بینی رشد خودروهای انرژی جدید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، فو بینگ‌فنگ، مقام ارشد انجمن تولیدکنندگان خودروی چین این اظهارات را در کنفرانسی که توسط همین نهاد صنعتی در شانگهای برگزار شد، بیان کرد. به گفته فو، انجمن تولیدکنندگان خودروی چین پیش‌بینی می‌کند که فروش خودروهای انرژی جدید، از جمله وسایل نقلیه برقی دارای باتری، پلاگین هیبریدی و سلول‌های سوختی هیدروژنی، به 9/ 1 میلیون دستگاه در سال جاری و 7/ 2 میلیون دستگاه در سال 2022 خواهد رسید.

    سازندگان خودروهای انرژی جدید، مانند شرکت‌های Tesla، Nio،Xpeng و BYD، با تشویق دولت چین برای کاهش آلایندگی، در حال گسترش ظرفیت تولید خود هستند. وان گانگ، یک مشاور عالی رتبه دولت چین در زمینه سیاست‌های صنعتی که اغلب در رسانه‌های این کشور از او به عنوان «پدر خودروی انرژی» یاد می‌شود، طی اظهاراتی در همین کنفرانس گفت: دولت می‌تواند معافیت مالیاتی برای خرید خودروهای انرژی جدید را برای حمایت از توسعه این بخش، فراتر از سال 2022 تمدید کند. بر اساس این گزارش، سهام شرکت‌های وابسته به NEV چین پس از این پیش‌بینی افزایش یافت.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط