اطلس خودروکار کلیک

۱۰ هزار تاکسی فرسوده در صف نوسازی

عصر خودرو- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور از تحقق طرح نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده تا پایان اسفند ماه خبر داد.

۱۰ هزار تاکسی فرسوده در صف نوسازی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی گفت: در سال 1399 و تا ابتدای اسفند ماه هشت هزار مالک دستگاه تاکسی فرسوده برای نوسازی ثبت نام کرده اند.

  مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ادامه داد: به رغم همه مشکلات در زمینه تامین خودرو در بحث فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین افزایش 15 درصدی قیمت‌ها که در عمل برنامه ریزی برای ما و همچنین رانندگان تاکسی را دشوار کرده بود، اما توانستیم به هدفگذاری که در مبحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای سال 99داشتیم، برسیم.

  ضامنی افزود: طبق تفاهمی که با شرکت خودروساز صورت گرفته، دو نوع خودروی پژو 405 و سمند مجوز‌های لازم برای کاربری تاکسی را اخذ کرده‌اند و متقاضیان زیادی در شهر‌های مختلف به ویژه کلان شهر‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند تا در فرآیند نوسازی شرکت کنند و اکنون نیز همین دو خودرو مشمول نوسازی هستند.

  مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: با استفاده از ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر که کمکی به نوسازی ناوگان تاکسیرانی است،  همه تلاش‌ها در وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی این است که از آن استفاده مطلوب شود، تا با بهبود شرایط تولید خودرو و قیمت آن و مشارکت خودروساز و همکاری بانک‌ها در زمینه اعطای تسهیلات برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی بیتوانیم در سال آینده هم به هدفگذاری‌های انجام شده برای نوسازی برسیم.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکنون فقط از دو نوع محصول ایران خودرو برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده می‌شود، ظرفیت تولید خودروساز در این زمینه برای ما خیلی مهم است تا بتوانیم به هدف گذاری نوسازی 30 هزار دستگاه در سال 1400 برسیم.

  ضامنی گفت:به دنبال طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند 1394 با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری‌ها تا کنون 75 هزار و 72 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط