اطلس خودروکار کلیک

هوندا چشم‌انداز فروش را کاهش داد

عصر خودرو- هوندا به دلیل کمبود تراشه، چشم‌انداز فروش جهانی خودرو را کاهش داد. شرکت هوندا موتور اعلام کرد که به دلیل کمبود تراشه در سراسر جهان، پیش‌بینی خود را برای فروش جهانی خودرو طی دوره سه ماهه ژانویه تا مارس به میزان ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داده است.

هوندا چشم‌انداز فروش را کاهش داد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، شینهوا گزارش داد که شرکت هوندا موتور روز سه شنبه اعلام کرد که به دلیل کمبود تراشه در سراسر جهان، پیش‌بینی خود را برای فروش جهانی خودرو طی دوره سه ماهه ژانویه تا مارس به میزان 100 هزار دستگاه کاهش داده است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در توکیو واقع شده است، چشم‌انداز فروش خود را در سال مالی منتهی به مارس 2021 به 5/ 4 میلیون دستگاه کاهش داد. پیش‌بینی قبلی این خودروساز 6/ 4 میلیون دستگاه بوده است.

  سیجی کورایشی، معاون اجرایی هوندا طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد این موضوع گفت: اخیرا بحران عرضه تراشه به تدریج کاهش یافته است و ما پیش‌بینی می‌کنیم که این موضوع در سال آینده کاری که از آوریل شروع می‌شود، تاثیری نداشته باشد. اما از نظر تاثیر کمبود جهانی تراشه روی این خودروساز، کورایشی گفت که تولید برخی از محبوب‌ترین مدل‌های هوندا مانند خودروی کامپکت Fit در ژاپن و سدان‌های Civic و Accord در ایالات متحده به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

  با وجود به روز کردن تخمین درآمد کل سال هوندا، کورایشی گفت که اگر مشکل کمبود تراشه وجود نداشت، نتایج سال مالی فعلی می‌توانست بهتر نیز باشد. وی همچنین گفت که ممکن است هوندا برای جلوگیری از آسیب احتمالی خودرو‌های در صورت کمبود قطعات مشابه، به دنبال تجدید نظر در زنجیره‌های تامین خود باشد. کورایشی همچنین گفت که هوندا ممکن است به فکر افزایش انبار کردن قطعات خودروی خود باشد تا اطمینان حاصل کند که در صورت کمبود قطعات خارجی، تولید تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط