اطلس خودروکار کلیک

اختصاص ۳۴۰۰ وام ۵۰ میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده

عصر خودرو- مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، ۳۴۰۰ فقره تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ارزان قیمت با سود ۹ درصد برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اختصاص یافت.

اختصاص ۳۴۰۰ وام ۵۰ میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی درباره نوسازی تاکسی‌ها  اظهار کرد: از ابتدای سال 95 طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کلید خورد که تا پایان سال 97، تعداد64 هزار و 320 دستگاه تاکسی نوسازی شد.

  به گفته وی، در این طرح با توجه به میانگین قیمت خودرو که در حدود 33 میلیون تومان و ارزش گواهی اسقاط 5 میلیون و پانصد هزار تومان بود، بالغ بر 53 هزار تسهیلات 20 میلیون تومانی ارزان قیمت که دولت آنها را تامین کرده بود جهت نوسازی ناوگان فرسوده توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: از ابتدای سال 99 تا مهر امسال 4935 تاکسی با استاندارد یورو 4 نوسازی و تحویل متقاضیان شد و در مجموع از ابتدای طرح تا کنون 73 هزار و 645  دستگاه تاکسی نوسازی شده است و فرآیند تحویل خودرو با استاندارد یورو 5 براساس اعلام آمادگی شرکت خودروساز، از 15 آبان ماه با هدف تداوم نوسازی تاکسی‌های فرسوده دوباره از سر گرفته شد و امیدواریم در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی بتوانیم با همکاری شرکت خودروساز (ایران‌خودرو) عملکرد قابل‌قبولی در این بخش ارائه کنیم.

  وی با بیان اینکه اکنون 2200 نفر از رانندگان تاکسی اقدامات لازم برای نوسازی خودروهای خود را انجام داده اند، افزود: پیش فاکتور برای آنها صادر شده، وجه مورد نظر را پرداخت کرده و خودروهای آنها هم تحویل داده می شود، البته 2000 نفر از رانندگان تاکسی در انتظار صدور پیش فاکتور هستند تا بتوانند وجه مورد نظر را پرداخت کنند.

  وی ادامه داد: مشارکت برخی شهرداری‌ها مانند تهران، اصفهان و مشهد با ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای رانندگان این شهرها فراهم شده و رانندگان می‎‌توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند که تا کنون شهرداری تهران 2500 فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی تأمین کرده است.
  ضامنی با اشاره به اینکه با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، 3400 فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی ارزان قیمت با سود 9 درصد برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اختصاص یافت، خاطر نشان کرد: در این طرح سعی شده، اولویت‌های پرداخت تسهیلات متناسب با عملکرد و تعداد تاکسی‌های فرسوده سازمان تاکسیرانی هر شهر باشد تا حداقل نوسازی تاکسی‌های فرسوده در این شهرها انجام شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو