اطلس خودروکار کلیک

تا پایان دی‌ماه انجام شده است؛

پرداخت ۲.۹ هزار میلیارد تومانی وام کرونا به فعالان حمل‌ونقل

عصر خودرو- مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تا پایان دی ماه ۱۳۹۹ با پرداخت حدود ۶۰ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌ها و رانندگان حمل‌ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم ۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

پرداخت ۲.۹ هزار میلیارد تومانی وام کرونا به فعالان حمل‌ونقل
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، «محسن صادقی»  افزود: از مجموع حدود چهار هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری،  2 هزار و 800 میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

  وی اظهارداشت: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون‌شهری تسهیلات پرداخت کرده است. بخش اول به طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شدند. در مجموع حدود 211 هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 153 هزار پرونده به ارزش 2 هزار و 890  میلیارد تومان به پرداخت رسیده و بقیه پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

  صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2 هزار و 553 میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده 10 شرکت به ارزش بیش از یک هزار و 750 میلیارد تومان پرداخت شده است.

  وی افزود: در حوزه ریلی نیز از مجموع 61 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 890 میلیارد تومان، تسهیلات 18 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود 170 میلیارد تومان است.

  این مقام مسئول ادامه داد: از مجموعه کل درخواست‌های ثبت شده در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود 266 هزار نفر شاغل است، تسهیلات معادل 175 هزار شاغل پرداخت شده است.

  مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی همچنین خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات حمایتی و تسهیل و تعجیل در پرداخت این تسهیلات از سوی برخی بانک های عامل شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو