اطلس خودروکار کلیک

مدیرعامل شرکت کارمانیا در نشست خبری با رسانه‌ها اعلام کرد:

تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید

عصر خودرو-مدیرعامل شرکت کارمانیا در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه خبر از تولید نخستین خودرو برقی کشور در این شرکت خبر داد.

تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸:۰۰
  • تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید
  • تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید
  • تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید
  • تعهدات معوق در اولویت دریافت خودرو برقی جدید

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، برازوان با اشاره به این موضوع که حضور خودرو قبلی در حال حاضر که هم قیمت حامل‌های انرژی بالا رفته و هم بحث آلایندگی خودروها به یک مسئله بحرانی تبدیل‌شده عنوان کرد که بر اساس استراتژی‌های شرکت کارمانیا، تولید خودرو برقی EK1 که یک سدان کلاس C است از فروردین‌ماه سال 1400 آغاز خواهد شد.

محسن برازوان با اشاره به این موضوع که کارمانیا تا پایان تحریم‌ها به ایران بازنخواهد گشت گفت مذاکره با 3 برند خارجی برای تولید خودرو در ایران درست بعد از رفتن بی وای دی استارت خورد و خودرو EK1 به‌عنوان نخستین خودرو برقی اولین گام کارمانیا برای بازگشت به تولید خودرو است.
وی همچنین در خصوص دلیل انتخاب برند سودا برای شراکت گفت: برند سودا به‌واسطه حضور در بازار آلمان، استانداردهای بین‌المللی را در حوزه تولید خودروهای برقی در جهان پاس کرده است و جز برندهای نام‌آشنا در بازار جهانی به‌حساب می‌آید.

مدیرعامل شرکت کارمانیا در پاسخ به سؤالی در خصوص قیمت نهایی این خودرو که قرار است در سال آینده حدود 1000 دستگاه از آن در کشور تولید شود عنوان کرد که با توجه به نوسانات ارز در حال حاضر نمی‌توان برای این خودرو قیمت نهایی اعلام کرد اما مدیران کارمانیا در تلاش‌اند تا با جلب حمایت‌های دولتی و بر اساس نرخ ارز، قیمتی رقابتی و قابل‌قبول برای این خودرو انتخاب کنند.

برازوان همچنین در خصوص همکاری با شریک خارجی برای تولید این خودرو افزود: دلایل متعددی برای انتخاب شرکت سودا وجود داشت که از اصلی‌ترین آن می‌توان به موضوع گارانتی، استاندارد و همچنین انتقال تکنولوژی به‌منظور تولید در کشور اشاره کرد. وی افزود می‌توانیم هم از توانایی‌های شریک خارجی و هم از توانایی‌های داخلی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها استفاده کنیم.

وی در خصوص بحث شارژ خودرو که جز اصلی‌ترین دغدغه‌های احتمالی خریداران خواهد بود عنوان کرد: در مذاکرات انجام‌شده با چند شرکت داخلی و خارجی قرار است برای شارژ سریع این خودروها چند پایلوت اصلی معرفی شود و همچنین در برنامه اول حلقه شمالی کشور که بیشترین میزان تردد را دارد قرار است به دستگاه‌های شارژ مجهز شود و در گام بعدی مسیر جنوبی کشور تا بندرعباس به این سیستم مجهز شود. بعد از فاز اول و دوم نوبت به قطر کشور می‌رسد.

مدیرعامل شرکت کارمانیا در انتها با اشاره به این موضوع که معوقات قبلی این شرکت در اولویت دریافت این خودرو برقی در فاز نخست هستند عنوان کرد: امیدواریم محصولی ارائه کنیم که با استفاده از آن آسمان آبی را دوباره در شهرهای بزرگ ببینیم.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط