اطلس خودروکار کلیک

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد؛

چرا بنز و بی ام و استاندارد نمی‌گیرد، اما خودروهای داخلی می‌گیرند؟

عصر خودرو- بیات در خصوص عدم صدور مجوز استاندارد برای خودرو‌های خارجی مانند بنز و بی ام و توضیحاتی ارائه داد.

چرا بنز و بی ام و استاندارد نمی‌گیرد، اما خودروهای داخلی می‌گیرند؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیات معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: در 10 ماه نخست سال 40 هزار اظهارنامه صادر شده است، خیلی از کالا‌ها ممکن است اظهارنامه دریافت نکنند. در برخی موارد کالاها سازمان ملی استاندارد تکلیفی ندارد، 100 محموله غذایی وجود دارد که اظهارنامه را نگرفته اند.

  او ادامه داد: اکنون روغن پالم، قطعات خودرو، ورق‌های فولادی و پمپ آب در گمرکات مانده اند که غیر استاندارد هستند.

  او گفت: در ارتباط با چای، نشانه گذاری شده است، روی محصولات وارداتی چای نشانه گذاری وجود ندارد و نمی‌توانیم پی ببریم محموله‌ها از کجا وارد شده است. سازمان ملی استاندارد چاره‌ای ندارد در این موارد اجازه واردات داده نمی شود.

  بیات گفت: در مراحلی چایهای وارداتی را آزمایش کردیم کردیم که استاندارد لازم را نداشتد.

  او با اشاره به ممنوعیت واردات خودرو‌های آمریکایی بنز و بی ام بیان کرد: برای واردات خودرو فقط الزامات سازمان استاندارد مطرح نیست و وزارت صمت آن را به ما اعلام می‌کند و تعیین و تکلیف آن بر عهده وزارت صمت است.

  بیات گفت: به عنوان مثال یک خودروی نو نباید بیش از 100 کیلومتر پیموده باشد که برخی از خودرو‌های مانده در گمرک استوک و دچار نقص فنی هستند. هر شرکتی برای واردات نیاز است گواهی تعلیق بگیرد؛ شرکت‌های وارد کننده هیچ کدام گواهی ارائه نداده اند.

  معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد گفت: خودرو‌هایی که استوک هستند را نمی‌توانیم وارد کنیم، وقتی خودرویی را نتوانیم وارد کنیم حکم قاچاق را دارد و سازمان املاک تطبیقی با آن برخورد خواهد کرد.خودرو استوک آمریکایی را نمی‌توانیم وارد کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط