اطلس خودروکار کلیک

استلانتیس به بازار اروپا رونق می‌دهد

عصر خودرو- با تولید سالانه بالغ‌بر ۸ میلیون دستگاه و درآمدی نزدیک به ۱۶۵ میلیارد یورو، بی‌شک چهارمین کمپانی بزرگ خودروسازی جهان، نقشی کلیدی در صنعت ایفا خواهد کرد.

استلانتیس به بازار اروپا رونق می‌دهد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، این کمپانی نوپا که از ادغام فیات کرایسلر و پژو متولد شده با آغاز به کار خود در بازارهای جهانی، خوش درخشیده است. مدیر استلانتیس مدعی شد این کمپانی با داشتن 14شعبه در جهان و با ارزش افزوده‌ای 25میلیارد یورویی برای سهامداران در سال‌‌های آتی، عصری نوین پیش روی خود دارد.

  استلانتیس با آغاز به کار در بازارهای ایتالیا، رشدی مثبت در سهام را در روز دوشنبه تجربه کرد و در بازارهای اروپا 8درصد سهام خود را ارتقا بخشید. بنا به گزارش رویترز، ارزش استلانتیس به 42میلیارد یورو رسیده است. این در حالی است که صنعت خودرو در سایه بحران کرونا روزهای دشواری را پشت‌سر می‌گذارد و بازار ایالات‌متحده در تعطیلات روز مارتین لوتر کینگ به سر می‌برد.  با این وجود استلانتیس در بازار میلان رشدی 6/ 7 درصدی داشت و در بازار پاریس رشدی 9/ 6 درصدی را تجربه کرد.

  به نظر می‌رسد ادغام فیات کرایسلر و پژو برای این خودروسازان خوش‌یمن بوده و حالا چشمان خود را به بازار نیویورک دوخته‌اند و امیدوارند عملکردی مشابه اروپا در آمریکا داشته باشند. اینتسا سنپائلو، تحلیلگر بازار خودرو در این زمینه تاکید می‌کند که انتظار می‌رود استلانتیس در نیمه دوم سال بتواند رشد خود را پایدار کند و شاهد اثرات آن بر بازار خودرو باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط