اطلس خودروکار کلیک

همکاری هیوندای و اپل برای تولید خودروهای الکتریکی کلید خورد

عصر خودرو- به‌نظر می‌رسد تصمیم اپل برای ورودی قدرتمند به بازار خودروهای الکتریکی جدی است. این شرکت اخیرا از آغاز یک همکاری تا‌زه با گروه خودروسازی هیوندای به‌منظور تولید خودروهای الکتریکی و خودران خبر داد.

همکاری هیوندای و اپل برای تولید خودروهای الکتریکی کلید خورد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، این همکاری می‌تواند زنگ خطر را برای تسلا به صدا درآورد. شرکتی که اکنون حرف اول را در تولید خودروهای الکتریکی می‌زند و چندی پیش نیز به‌عنوان ارزشمندترین برند خودروسازی جهان معرفی شد.

  جالب اینجاست که اپل چند سال پیش، می‌توانست تسلا را خریداری و به زیرمجموعه خود اضافه کند. اما درخواست ایلان ماسک مدیرعامل تسلا برای ملاقات با مدیران اپل به نتیجه نرسید و در نتیجه، این شرکت راه خود را دنبال کرد.

  با این حال، بازار پر سودومنفعت خودروهای الکتریکی و خودران که روز به روز در حال وسیع‌تر شدن است، بسیاری از بزرگان دنیای فناوری را به حضور در این عرضه ترغیب کرده است. در این بین، شنیده‌هایی مبنی بر همکاری میان اپل و هیوندای نیز به گوش می‌رسید که ظرف چند روز و با انتشار دو بیانیه از سوی هیوندای، افزایش 20 درصدی ارزش سهام این خودروساز کره‌ای را به دنبال داشت.

  در بیانیه نخست، هیوندای اعلام کرد اپل در حال مذاکره و گفت‌وگو با چند شرکت خودروساز بزرگ در جهان است که هیوندای موتورز نیز جزو آنها محسوب می‌شود. درآن زمان، اعلام شد که مذاکرات در مراحل آغازین خود است و هنوز هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

  در بیانیه دوم اما هیوندای نوشت درخواست‌هایی را از سوی شرکت‌های مختلف در زمینه توسعه خودروهای خودران دریافت کرده است که فعلا مذاکرات در جریان است و تصمیمی اتخاذ نشده است. حال رسانه کره‌ای Korea News IT اعلام کرد هیوندای و اپل برای تولید خودروهای الکتریکی از سال 2024 با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهند کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط