اطلس خودروکار کلیک

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر تعامل خوب با ایران‌خودرو اعلام کرد:

کاهش ۲۰ درصدی آلایندگی با تولید موتور سه‌استوانه ایرانی

عصر خودرو- رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: تولید نخستین موتور سه‌استوانه ایران‌خودرو گامی در جهت کاهش آلایندگی و مصرف سوخت و همچنین رعایت حقوق شهروندی است که این امر را به فال نیک می‌گیریم.

کاهش ۲۰ درصدی آلایندگی با تولید موتور سه‌استوانه ایرانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایکوپرس، عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم رونمایی موتور سه‌استوانه ملی که روز گذشته در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌خودرو برگزار شد، با اشاره به این‌که این موتور بیش از 20 درصد کاهش مصرف سوخت دارد، گفت: موتور سه‌استوانه ایرانی به همین نسبت کاهش آلایندگی خواهد داشت و در داشتن هوای پاک موثر خواهد بود.
  وی افزود: رهبر معظم انقلاب به حفظ محیط زیست و رعایت حقوق شهروندی و هوای پاک تاکید دارند. همچنین اصل 50 قانون اساسی، اشاره مستقیم به حفظ محیط زیست و حقوق شهروندی مردم کرده است و هیچ‌کس مخالف تولید داخل نیست، اما باید هزینه‌های آن هم مشخص شود.
  کلانتری با اشاره به فشار ناشی از تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران اضافه کرد: همه از تحریم‌ها شکایت داریم، در حالی که از ابتدای قانون برنامه ششم، خودروسازان ملزم شده بودند که استاندارد یورو5 را رعایت کنند.
  وی با اشاره به اینکه این امر باعث افزایش قیمت خودرو و کاهش توان مشتری می‌شد، به ارتباط خوب سازمان محیط زیست با گروه صنعتی ایران‌خودرو اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تولیدات ایران‌خودرو با استاندارد یورو5 تولید و عرضه می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط