اطلس خودروکار کلیک

۶۵۲ هزار توسان فراخوانده شد

عصر خودرو- تعداد توسان‌های فراخوانده شده برای رفع نقص به ۶۵۲ هزار دستگاه رسید.

۶۵۲ هزار توسان فراخوانده شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، فراخوان رفع نقص احتمال آتش‌سوزی هیوندایی توسان، شامل 427 هزار خودروی شاسی بلند دیگر از این خودروساز کره‌ای شده است.

  هیوندایی مجبور شده در فایلی جداگانه به اطلاع «سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی» NHTSA برساند که باید 427 هزار دستگاه توسان به نمایندگی‌های هیوندایی فراخوانده شوند تا جلوی احتمال آتش‌سوزی در آنها گرفته شود. در مرحله اول از این فراخوان 180 هزار دستگاه خودروی «اس یو وی» توسان از این کمپانی فراخوانده شده بودند.

  عیب کار در «واحد کنترل الکترونیکی بخش ترمز ضد قفل هیدرولیک» بود. در فراخوان مرحله اول فقط مدل‌های 2019 تا 2021 توسان درگیر این ماجرا بودند اما حالا در مرحله دوم این فراخوان مدل‌های 2016 تا 2018 هم اضافه شده‌اند و جمع خودروهای درگیر در این ماجرا تا به حال به «652 هزار دستگاه» رسیده است.

  خوردگی در اجزای ترمز هیدرولیک ضدقفل این خودروها در شرایط گرما و رطوبت به‌تدریج باعث متصاعد شدن بویی خاص می‌شود و در برخی موارد حتی چراغ هشدار ترمز ABS در این خودروها روشن می‌شود. یعنی حتی صاحبان این خودروها هم اگر دقت داشته باشند شروع علائم این نقص را حس می‌کنند.

  هیوندایی از آتش‌سوزی‌های به وجود آمده اطلاع داشت؛ اما به تعداد رویدادها اشاره‌ای نکرده است. البته تا به حال حادثه‌ای هم گزارش نشده است. اما همین که هیوندایی از صاحبان توسان می‌خواهد تا رفع این نقص، خودروهای خود را در محیط‌های رو باز پارک کنند، نشان می‌دهد که مردم باید این موضوع را جدی بگیرند تا حداقل اگر خودرو آتش گرفت به منازل مردم سرایت نکند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط