اطلس خودروکار کلیک

اخاذی از صاحبان "خودروهای لاکچری" با تصادف ساختگی!

عصر خودرو- سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران از بازداشت سه سارقی خبر داد که با هم بردار بودند و گفت: این سارقان با تصادف ساختگی با خودرهایی مانند پورشه، مالباخته را متقاعد می‌کردند که وی در تصادف مقصر است و به این ترتیب از آنها تا سه میلیون تومان خسارت می‌گرفتند.

اخاذی از صاحبان "خودروهای لاکچری" با تصادف ساختگی!
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، سرهنگ محمد کالوسی با اعلام خبر بازداشت سارقانی که با تصادف ساختگی اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کردند، اظهار کرد: مأموران کلانتری 123 نیاوران موفق به بازداشت سه برادری شدند که با ایجاد تصادفات ساختگی، اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کردند.

  سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: این سه برادر با خودروی پژو 405 و تردد در مناطق شمال تهران عمدتاً با خودروهای گران‌قیمت مانند پورشهتصادف ساختگی ایجاد می‌کردند و این تصادفات به نحوی طراحی می‌شد که خودروی مالباخته در آن مقصر شناخته شود یعنی متهمان سعی بر این داشتند که خودروهای مالباختگان در عقب خودروی آنها قرار گرفته باشد.

  وی تصریح کرد: این برادرها پس از ایجاد تصادف، از خودروی پژو 405 پیاده شده و با رانندگان خودروهایی که با آنها تصادف کرده بودند، صحبت کرده و به نوعی آنها را متقاعد می‌کردند که مقصر هستند و از 500 هزار تومان تا سه میلیون تومان از مالباختگان خسارت گرفته بودند.

  این مقام انتظامی ادامه داد: تاکنون در بررسی‌های انتظامی مشخص شده که این متهمان 67 مورد تصادف ساختگی را انجام داده و این تصادفات را در سررسیدی به ثبت رسانده بودند.

  کالوسی با بیان اینکه این متهمان در دو ماه اخیر موفق به اخاذی 170 میلیون تومانی از مالباختگان شده بودند، خاطرنشان کرد: متهمان با مالباخته توافق می‌کردند که پلیس در صحنه حضور پیدا می‌کند و پس از شکایت دو نفر در کلانتری 123 نیاوران از متهمان، موفق به شناسایی و بازداشت آنها شدیم.

  سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ متذکر شد: این متهمان روز گذشته در طرحی در میدان نیاوران بازداشت شدند.

  کرمان موتور