اطلس خودروکار کلیک

جِتا ۲۰۲۰؛ سدان اقتصادی فولکس واگن با پیشرانه توربو و کابین فناورانه +عکس

عصر خودرو- جِتا یکی از برندهای باسابقه در گروه فولکس واگن است که از سال ۱۹۷۹ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. ۷ نسل جتا با نام های متنوع در بازارهای مختلف عرضه شده و فروش بالایی را نیز برای خودروساز آلمانی همراه داشته است.

جِتا ۲۰۲۰؛ سدان اقتصادی فولکس واگن با پیشرانه توربو و کابین فناورانه +عکس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، در ادامه این مطلب نگاهی به مدل 2020 این سدان کامپکت خواهیم داشت که ویژگی های جذابی در مقایسه با مدل های قبلی همراه خود دارد.

تریم پایه این خودرو 27945 دلار قیمت دارد و در مدلی که تصاویر آن را مشاهده خواهید کرد؛ حضور آپشن برچسب قیمت را به 28865 دلار رسانده است.

طراحی
در این قسمت زبان طراحی مدل قبلی جتا کماکان پررنگ مشاهده می شود. چراغ های اصلی جلو گرافیک داخلی جذاب تری را به نمایش گذاشته اند که شامل یک نوار ال ایی دیی و هالوژن هایی که در بر گرفته، می شود. گریل توسعه یافته در عرض و عناصر کرومی نیز فاصله بین چراغ ها را پر کرده اند.

در نمای جانبی خط شانه قوی و رینگ ها الومینیومی 17 اینچی جلب نظر می کند. در نمای عقب نیز همه چیز با برچسب قیمت این خودرو انطباق دارد. یکی از جذابیت های این قسمت به قاب اگزوز کرومی رنگ زیر بامپر(سپر) مربوط می شود.

کابین و ایمنی
اما در فضای داخل کابین، فولکس واگن با اضافه کردن دو نمایشگر دیجیتال 8 اینچی؛ یکی برای نشانگر امپر و دیگری ویژه سیستم سرگرمی سعی کرده بر جاذبه های فناورانه خودرو اضافه کند. در بخش ایمنی نیز مواردی مانند کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری اتوماتیک و ... جلب نظر می کنند.

پیشرانه

اینجا از نمونه 4 سیلندر توربوشارژ 1.4 لیتری با 147 اسب بخار خروجی و گشتاور 184 پوند فوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود که نیرو را به محور جلو انتقال می دهد.

شاخص مصرف سوخت برای این خودروی 1345 کیلوگرمی برای هر 100 کیلومتر رانندگی در شهر 7.8 لیتر، در بزرگراه 5.8 لیتر و در حالت ترکیبی 6.9 لیتر است. آمار مذکور با توجه به ابعاد و توان پیشرانه کاملا مناسب و موفق ارزیابی می شود.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط