اطلس خودروکار کلیک

خودروی برقی لوکس «نیو» با برد هزار کیلومتر

عصر خودرو- شرکت چینی نیو از تولید یک خودروی برقی لوکس سدان به نام ای تی ۷ خبر داده است. این شرکت خودروی یادشده را رقیبی برای مدل اس تسلا دانسته است.

خودروی برقی لوکس «نیو» با برد هزار کیلومتر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، قیمت ساده‌ترین مدل این خودرو 69 هزار دلار است و یک بسته باتری 70 کیلووات ساعتی بر روی آن نصب می‌شود. با یک بار شارژ باتری این خودرو امکان طی مسافتی 500 کیلومتری با استفاده از آن فراهم می‌شود.

  در عین حال کاربران می‌توانند باتری قدرتمندتر 150 کیلووات ساعتی را بر روی خودروی یادشده نصب کنند که با نصب آن امکان طی مسافتی هزار کیلومتری فراهم می‌آید.

  یکی دیگر از مزایای این خودرو شتاب صفر تا صد مناسب آن است. این شتاب 3.9 ثانیه است و حداکثر قدرت موتور آن به 480 کیلووات می‌رسد. قرار است این خودرو در سه ماهه اول سال 2022 برای فروش عرضه شود. البته مدل 150 کیلووات ساعتی این خودرو فعلاً به بازار نمی‌آید. نیو امیدوار است تا پایان سال 2021 پانصد ایستگاه شارژ خودروی یادشده را نیز در چین تأسیس کند.

  بر روی این خودرو 23 حسگر و دوربین نصب شده تا شناسایی محیط اطراف با دقت 20 سانتیمتر ممکن شود و خودروی نیو بتواند در زمان تغییر مسیر رانندگی با دقت و بدون مشکل عمل کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور