اطلس خودروکار کلیک

تداوم آلودگی هوا در بیشتر مناطق کشور

عصر خودرو- مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در غالب مناطق کشور طی پنج روز آینده از روند افزایش دما و وزش باد در برخی مناطق کشور طی روزهای آینده خبر داد.

تداوم آلودگی هوا در بیشتر مناطق کشور
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان  اظهار کرد: براساس خروجی آخرین مدل‌های هواشناسی طی پنج روز آینده در غالب مناطق، آسمانی صاف و جوی پایدار حاکم خواهد بود و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

  وی ادامه داد: طی امروز و فردا ( 18 و 19 دی) در نوار شرقی کشور به‌ویژه در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و بخش‌های مرکزی و شرقی هرمزگان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

  به گفته ضیاییان، از امروز (18 دی) تا اوایل وقت فردا (19 دی) سرعت وزش باد در استان گیلان و اردبیل افزایش می‌یابد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به روند افزایش دما و وزش باد طی روزهای آینده، اظهار کرد: در ارتفاعات البرز و جاده‌های کوهستانی منتهی به آن احتمال رخداد سقوط بهمن وجود دارد. همچنین طی سه روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

  ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (19 دی) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای 1-  و حداکثر دمای 7 درجه سانتیگراد و روز شنبه (20 دی) صاف تا کمی ابری و غبار محلی با حداقل دمای 2- و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط