اطلس خودروکار کلیک

گام بلند بی‌ام‌و برای برقی شدن

عصر خودرو- بی‌ام‌و در نظر دارد یک ششم کل خودروهای خود را تا ۲۰۲۳ به‌صورت برقی تولید کند.

گام بلند بی‌ام‌و برای برقی شدن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، خودروسازی آلمانی بی‌ام‌و در نظر دارد تا بخش قابل توجهی از خطوط تولید خود را به خودروهای برقی اختصاص دهد. اولیور زیپسه، مدیرعامل بی‌ام‌و در گفت‌وگو با روزنامه آگسبورگر آلگماینه گفت: به‌طور قابل توجهی در حال افزایش توان خود در تولید خودروهای برقی هستیم. بین سال‌های 2021 تا 2023 حدود 250 هزار خودرو بیشتر از برنامه‌ریزی قبلی خود خودروی برقی تولید خواهیم کرد.
  گام بلند بی‌ام‌و برای برقی شدن
  زیپسه که از زمان ورود به بی‌ام‌و روی بیشتر شدن سهم خودروهای هیبریدی و الکتریکی تاکید داشته، از برنامه‌ریزی برای تولید یک خودروی برقی به ازای هر شش خودروی معمولی تا سال 2023 خبر داد. سهم خودروهای الکتریکی از تولیدات بی‌ام‌و در حال حاضر حدود هشت درصد است. زیپسه همچنین بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های مربوط به شارژ خودروهای الکتریکی تاکید کرد. به گفته زیپسه، هر هفته حدود هزار و 300 جایگاه شارژ برقی خودرو در جهان افتتاح می‌شود، اما هدف‌گذاری آن است که این رقم در آینده به 15هزار جایگاه در هفته افزایش پیدا کند.

  طبق اعلام بی‌ام‌و قرار است تا افق زمانی 2030 حدود هفت میلیون خودروی الکتریکی توسط این شرکت تولید شود. اولیور زیپسه، مدیرعامل جدید بی‌ام‌و هدف از این کار را تبدیل بی‌ام‌و به رهبر بازار خودروهای الکتریکی، عمل به تعهدات محیط زیستی و ایجاد مزیت رقابتی مقابل برندهایی مانند بنز، تسلا، جگوار و لکسوس عنوان کرده است. با افزایش تمایل به خرید خودروی برقی در آلمان، تسلا کار راه‌اندازی یک کارخانه تولید باتری خودروهای برقی را در نزدیکی برلین آغاز کرده است. تاکنون بی‌ام‌و بیش از نیم میلیون خودروی الکتریکی به فروش رسانده است، اما این شرکت انتظار دارد میزان فروش خودروهای الکتریکی خود را در کوتاه‌مدت به یک میلیون دستگاه برساند. تمامی خودروهای سری i، سری پنج و سری هفت در برنامه این شرکت برای الکتریکی شدن قرار دارند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط