اطلس خودروکار کلیک

تردد موتورسیکلت‌های دودزا و خودروهای سنگین در تهران ممنوع شد

عصر خودرو- مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به مصوبات کارگروه شرایط اضطرار گفت: پلیس راهور از امروز از تردد موتورسیکلت‌های دودزا در تهران جلوگیری می‌کند.

تردد موتورسیکلت‌های دودزا و خودروهای سنگین در تهران ممنوع شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، شهریار افندی‌زاده روز یکشنبه با بیان این‌که خودروهای سنگین نیز از مهم‌ترین وسایط نقلیه آلاینده در سطح شهر تهران هستند، افزود: ممنوعیت تردد خودروهای سنگین ، دیزلی مانند کامیون، تریلی، جرثقیل، حمل مصالح و نخاله‌های ساختمانی در سطح استان تهران تا اطلاع ثانوی از سوی پلیس راهور اعمال می شود.

  وی با اشاره به اینکه در جلسه امروز ، موضوع کار کردن در اتوبوس های درون شهری مطرح شد: خاموش کردن اتوبوس ها در پایانه ها از امروز به شرکت اتوبوسرانی تهران ابلاغ شد.

  مشاور عالی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران یاداور شد: در فصل زمستان معمولا به دلیل سرمای هوا بخاری‌ها فعال هستند از اینرو،  اتوبوس‌ها معمولا حدود 15 دقیقه درجا کار می‌کنند، از اینرو تلاش می‌کنیم این زمان را هم کاهش دهیم.

  افندی‌زاده با تاکید بر ضرورت انجام معاینه فنی خودروها و بخصوص معاینه فنی برتر در شهر تهران یادآور شد: آلودگی هوا یکی از مشکلات عمده شهرهای بزرگ است و شهرداری تهران هم در این رابطه تلاش خواهد کرد که مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا را عملی کند. همه باید متوجه باشیم که اگر شرایط ناسالم شود با توجه به شرایط کرونایی که وجود دارد، می‌تواند اثرات بسیار نامطلوبی بر سلامت مردم بگذارد.

  به گفته افندی‌زاده، اکنون کارگروهی در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تشکیل شده که هم بتواند مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران را اجرا کند و هم با کمک سازمان محیط زیست اقدامات لازم را برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک انجام دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط