اطلس خودروکار کلیک

رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل خبر داد:

تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل

عصر خودرو- محمدی گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی کنیم.

تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از  صدا و سیما،  مهدی محمدی رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل  با بیان اینکه به علت محدودیت‌ها در تامین موتور، خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل ده سال تعطیل بود، گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی و سپس ساخت اتوبوس را در این مجموعه آغاز کنیم.

  وی اضافه کرد: هم اکنون روزانه 4 دستگاه اتوبوس در ایران خودرو دیزل تولید می‌شود در حالیکه ظرفیت ما در هر شیفت، تولید 10 اتوبوس و در شبانه روز تولید 20 دستگاه اتوبوس است.

  محمدی گفت: هم اکنون 750 نفر در خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل مشغول به کار هستند که اگر با تامین مالی و عقد قرارداد برای تامین اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی به ظرفیت 20 دستگاه برسیم برای هزار و دویست نفر دیگر هم در این مجموعه اشتغال ایجاد می‌شود.

  وی افزود: برای رساندن تولید به ظرفیت اسمی خود هیچ مشکلی نداریم و تنها مشکل ما تامین مالی و هدایت سفارش‌های تامین اتوبوس از محل ساخت داخل است.

  محمدی با بیان اینکه کیفیت قوای محرکه اتوبوس ساخت داخل همانند قوای محرکه اتوبوس بنز است، گفت: از نظر بدنه و تزئینات اتوبوس‌های ساخت این مجموعه قابل رقابت با مدل‌های وارداتی و قیمت آن نیز 30 درصد پایین‌تر است.

  وی ادامه داد: با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود علاوه بر تامین داخل می‌توانیم اتوبوس‌های ساخت داخل را به بازار‌های آسیای میانه، افغانستان و عراق صادر کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط