اطلس خودروکار کلیک

افشاگری الون ماسک درباره فروش تسلا به اپل

عصر خودرو- الون ماسک در توئیتی ادعا کرد در سال ۲۰۱۷ قصد داشته تسلا را به یک دهم ارزش فعلی اش به اپل بفروشد اما مدیر ارشد اجرایی این شرکت حاضر به ملاقات با او نشده است.

افشاگری الون ماسک درباره فروش تسلا به اپل
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، الون ماسک ادعا می کند  قصد داشته خودروسازی تسلا را به اپل بفروشد اما تیم کوک( مدیر ارشد ا جرایی اپل)  حاضر به ملاقات با او در این باره نشده است.

  در سال 2017 میلادی و هنگامیکه این شرکت در زمینه تولید خودروی مدل 3 با بحران روبرو شد، ماسک تصمیم گرفت آن را به تولید کننده آیفون بفروشد.

  در حال حاضر ارزش شرکت تسلا 600 میلیارد دلار است. اما در آن زمان مدیر ارشد اجرایی تسلا تصمیم داشت شرکتش را به یک دهم قیمت فعلی آن، یعنی 60 میلیارد دلار بفروشد.

  او در توئیتی نوشت: در تاریک ترین روزهای طرح «مدل3» من از تیم کوک خواستم تا درباره امکان خرید تسلا توسط اپل مذاکره کنیم. او حتی حاضر نشد با من ملاقات کند.

  این توئیت در حالی منتشر می شود که طبق گزارش های مختلف اپل تصمیم دارد با تولید خودروی برقی تا 2024 به رقیبی برای تسلا تبدیل شود. البته اپل از اظهار نظر درباره توئیت الون ماسک خودداری کرده است.

  در سال جاری ارزش سهام تسلا به شدت رشد کرد، به طوریکه اکنون با ارزشترین شرکت جهان به حساب می آید. اما این شرکت در گذشته با چالش های زیادی روبرو بود.

  به گفته ماسک هنگامیکه تسلا سعی داشت خودروی مدل 3 را تولید کند، تا مرز ورشکستگی پیش رفت. البته مدیر ارشد اجرایی تسلا قبلا ادعا کرده بود در سال 2013 میلادی تصمیم داشته این شرکت را به گوگل بفروشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط