اطلس خودروکار کلیک

استاندار تهران مطرح کرد:

موتورسیکلت‌ها و ذرات معلق؛ متهمان اصلی آلودگی هوای تهران

عصر خودرو- استاندار تهران گفت: در حال حاضر ۳ میلیون موتورسیکلت در سطح شهر تهران تردد می‌کنند که ۱۴ درصد آلایندگی مربوط به این وسایط نقلیه است.

موتورسیکلت‌ها و ذرات معلق؛ متهمان اصلی آلودگی هوای تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی درباره عامل آلایندگی هوای تهران اظهار داشت: در 6 ماهه دوم هر سال آلایندگی وسایل متحرک بیشتر می‌شود، در حال حاضر 3 میلیون موتورسیکلت در سطح شهر تهران تردد می‌کنند که 14 درصد آلایندگی مربوط به این وسایط نقلیه است.

  وی افزود: در زمستان به دلیل افزایش مصرف گاز خانگی برخی صنایع از سوخت مازوت به جای گاز استفاده می‌کنند که در آلایندگی هوا موثر هستند.

  استاندار تهران تاکید کرد: غیر از خودروها با احتراق بد، نیروگاه‌ها و صنایعی که از گاز استفاده نمی‌کنند، منجر به تشدید آلایندگی هوا می‌شوند.

  وی با بیان اینکه اگر احتراق کامل صورت نگیرد منجر به پخش آلاینده‌ها در محیط می‌شود، خاطرنشان کرد: مشکلی که در تهران داریم، وزش باد است که منجر به پخش ذرات معلق و ایجاد مشکل شده است.

  محسنی‌بندپی یادآور شد: احتراق ناقص خودروها، سوخت مازوت در صنایع و نیروگاه‌ها و از همه مهم‌تر ذرات معلق عوامل آلاینده هوای تهران هستند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط