اطلس خودروکار کلیک

انعقاد قرارداد بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در تهران

عصر خودرو- قرارداد بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی به تازگی منعقد شده که در شرف دریافت تسهیلات و آغاز فرآیند بازسازی است.

انعقاد قرارداد بازسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در تهران
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، درباره وضعیت تعمیرات اساسی (اورهال) اتوبوس‌های درون شهری، توضیح داد: طی یک‌سال گذشته حدود 40 دستگاه اتوبوس دوکابین به طور کامل تعمیر شده اند و قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی نیز منعقد شده است که در شرف دریافت تسهیلات و آغاز فرآیند بازسازی است. همچنین تعمیرات و راه اندازی اتوبوس‌های متوقف شده جدا از تعمیر در دستور کار روزانه شرکت واحد است.

  او درباره هزینه این تعمیرات، بیان کرد: هر دستگاه اتوبوس تک‌کابین (با توجه به میانگین هزینه بازسازی در همه مدل‌های به کارگیری شده در ناوگان اتوبوسرانی) نزدیک به 400 میلیون تومان هزینه بازسازی در بر دارد؛ همچنین هزینه بازسازی هر دستگاه اتوبوس دوکابین نیز نزدیک به 700 میلیون تومان است.

  ترفع درباره ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان و در ازای آن اسقاط اتوبوس‌های فرسوده، گفت: اتوبوس‏‌های جدید به چرخه حمل و نقل عمومی وارد شده‌اند اما به علت کمبود اتوبوس در ناوگان و با توجه به اینکه خروج هر یک دستگاه اتوبوس، فرآیند برداشت مسافر از خطوط را تحت تأثیر قرار می‌‏دهد و همچنین با استناد به دستورالعمل های ابلاغی از وزارت کشور سعی بر این است که هیچ اتوبوسی از چرخه حمل ونقل خارج نشود.

  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های خریداری شده در کدام خطوط به کار گرفته می‌شوند، بیان کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده، اتوبوس‌ها و مینی‏ بوس‌‏های خریداری شده، در خطوط مناطق مختلف شهر تهران به کارگیری شده‌‏اند. اتوبوس‌ها در خطوطی که ناوگان آن بسیار فرسوده بود و مینی‌بوس‌ها نیز در خطوطی که تقاضای سفر پایینی داشته یا معبر مناسبی برای حرکت اتوبوس وجود نداشت، مثل خط جماران یا درکه به کار گرفته شدند.

  او در ادامه افزود: در مرحله اول تعداد 60 دستگاه مینی‏ بوس و 20 دستگاه اتوبوس گازسوز و 20 دستگاه اتوبوس دیزل تحویل داده شد که تمامی مینی بوس‌ها و اتوبوس‌های گازسوز وارد خط شده‌اند و اتوبوس‌های دیزل نیز پس از نصب جی پی اس، دستگاه کارتخوان و شماره گذاری به خطوط وارد خواهند شد.

  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت واحد برنامه‌ای برای بازسازی بخشی از اتوبوس‌ها تا پایان سال دارد، گفت: برنامه‌های بازسازی همیشه در دستور کار شرکت واحد بوده است و به تناسب بودجه اختصاص یافته، بازسازی و تعمیرات جاری انجام می شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو