اطلس خودروکار کلیک

با افزایش ۲۲۰ میلیارد دلاری سهام؛

تسلا به جمع ۵شرکت ارزشمند آمریکا پیوست

عصر خودرو- ارزش خودروساز الکتریکی آمریکا، تسلا، با تداوم جهش ارزش سهام این شرکت در ۲۰۲۰ برای اولین بار به ۶۰۸ میلیارد دلار رسید و این شرکت را به جمع ۵ شرکت برتر اس‌اندپی آمریکا وارد کرد.

تسلا به جمع ۵شرکت ارزشمند آمریکا پیوست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر،  ارزش خودروساز الکتریکی آمریکا، تسلا، با تداوم جهش ارزش سهام این شرکت در 2020 برای اولین بار به 608 میلیارد دلار رسید و این شرکت را به جمع 5 شرکت برتر اس‌اندپی آمریکا وارد کرد.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حالا شرکت تسلا در کنار بزرگانی مانند اپل، مایکروسافت، آمازون و فیسبوک، برترین شرکت‌های آمریکا از لحاظ ارزش بازار را تشکیل می‌دهند.

  سهام شرکت تسلا تا به اینجای امسال بیش از 660 درصد جهش کرده است. از ماه گذشته که کمیته مدیریت شاخص اس‌اندپی آمریکا اعلام کرد سهام این شرکت می‌تواند از 21 دسامبر به جمع 500 شرکت برتر تحت این شاخص بپیوندد، ارزش سهام تسلا 220 میلیارد دلار افزایش یافته است.

  پس از اعلام این تصمیم‌گیری ارزش هر سهم تسلا به رکورد 641.76 دلار رسیده است.

  رشد آسمان‌خراش‌گونه سهام تسلا در سال جاری باعث شده است تا مؤسس این شرکت، ایلان ماسک 49 ساله بتواند در فهرست برترین ثروتمندان جهان از بیل گیتس پیشی بگیرد و دومین فرد ثروتمند جهان شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط