اطلس خودروکار کلیک

تسلا برای چینی‌ها شارژر خودرو می‌سازد

عصر خودرو- تسلا، غول آمریکایی خودروهای برقی در سال ۲۰۲۱ برای چینی‌ها شارژر خودروی برقی می‌سازد تا سهم خود را برای فروش در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان افزایش دهد.

تسلا برای چینی‌ها شارژر خودرو می‌سازد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، تسلا در حال حاضر مدل 3 خودروهای برقی خود را در چین می‌فروشد و قصد دارد مدل Y را هم در سال 2021 وارد بازار این کشور کند.

  بناست این شرکت با سرمایه‌گذاری 42 میلیون یوآنی ( 4/ 6 میلیون دلاری) در یک کارخانه جدید، سومین نسل از شارژرهای سریع خود را که با عنوان سوپرشارژر V3 شناخته می‌شود برای این کشور تولید کند.

  این کارخانه در نزدیکی کارخانه خودروی این شرکت در شانگهای خواهد بود. چین به‌دنبال برنامه‌هایش برای کاهش آلودگی‌های ناشی از خودروهای بنزینی و گازوئیلی، یارانه‌های سنگینی برای خودروهای برقی ارائه می‌کند. به همین دلیل است که این کشور باید به‌دنبال شبکه‌های سراسری برای ساخت شارژر هم باشد چراکه شارژر یکی از چالش‌های بزرگ برای خودروهای برقی است.

  کارخانه‌ای که تسلا می‌سازد، ظرفیت تولید سالانه 10 هزار شارژر دارد. چین معمولا نیاز خود را برای شارژر خودروهای برقی از آمریکا تامین می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط